Cablenet 4 Core PVC CPR Eca Silver Grey Flat Modular Cable 305m Reel
£67.03
£55.86
4 Core PVC CPR Eca Silver Grey Flat Modular Cable 305m Reel
- 305m
- Silver/Grey PVC Sheath
- 4 Core Flat Telephone Cable
More Information
| Cable length | 305 m |
|---|---|
| Connector 2 | No |
| Connector 1 | No |
| SKU | 39-2504 |
| EAN | 5056750303651 |
| Manufacturer | Cablenet |
| Availability | Y |
Description
4 Core Flat Modular Silver Telephone Cord.
Silver/Grey PVC Jacket.
CPR Class - Eca
Supplied on a 305m Reel
Silver/Grey PVC Jacket.
CPR Class - Eca
Supplied on a 305m Reel
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Connector 1 | No |
| Connector 2 | No |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Conductor type | Stranded |
| Cable length | 305 m |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Conductor material | Copper |
| Connector gender | No |
| Connector 1 | No |
| Connector 2 | No |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Conductor type | Stranded |
| Cable length | 305 m |
| Connector 2 gender | No |
| Connector 1 gender | No |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |