Ergotron 97-921 power cable Grey 2.4 m
£59.17
£49.31
Coiled Extension Cord Accessory Kit, 2.4 m,
More Information
| SKU | 97-921 |
|---|---|
| EAN | 0698833049954 |
| Manufacturer | Ergotron |
| Availability | Y |
Description
Conveniently brings power to a non-powered Ergotron cart. Medical-grade receptacle and plug enhance safety and reliability.
Benefits
- Cord stretches and collapses quickly
- Resists tangling
- Easy to clean and durable
- Medical-grade receptacle and plug enhance safety and promote reliability
- Remains out of the way when not in use
Benefits
- Cord stretches and collapses quickly
- Resists tangling
- Easy to clean and durable
- Medical-grade receptacle and plug enhance safety and promote reliability
- Remains out of the way when not in use
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Cable length | 2.4 m |
| Features | |
| Cable length | 2.4 m |
| Connector 1 gender | Female |
| Product colour | Grey |
| Power | |
| Maximum current | 10 A |
| Colour | |
| Product colour | Grey |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 229 mm |
| Package depth | 83 mm |
| Package height | 121 mm |
| Package weight | 0.9 g |
| Technical details | |
| Maximum current | 10 A |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 229 mm |
| Package depth | 83 mm |
| Package height | 121 mm |
| Package weight | 0.9 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Cisco 3750X Stack Black 0.3 m
£76.92
£64.10
|
Hot Product
APC Power Cord, Locking C19 to C20, 3.0m
£74.09
£61.74
|
Popular
APC Power Cord Kit (6 ea), Locking, C1...
£63.18
£52.65
|
Recommended
Motorola CHG-AUTO-CLA1-01 power cable...
£86.33
£71.94
|
Datalogic 90ACC0196 power cable Black
£48.36
£40.30
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CAB-SPWR-30CM=
|
AP8760
|
AP8702S-WW
|
CHG-AUTO-CLA1-01
|
90ACC0196
|
| Manufacturer |
Cisco
|
APC
|
APC
|
Zebra
|
Datalogic
|