MaxCom Comfort MM41D Smart telephone Caller ID Black
£111.50
£92.92
GSM 2G (MHz) 900/1800, WCDMA 3G (MHz) 900/2100, LTE FDD B1/3/7/8/20/38, 2.8", 320×240 px, Android
More Information
| Type | Smart telephone |
|---|---|
| Mounting type | Desk |
| Caller ID | Yes |
| Built-in display | Yes |
| SKU | MM41D |
| EAN | 5908235975801 |
| Manufacturer | MaxCom |
| Availability | Y |
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Handset type | Wired handset |
| Type | Smart telephone |
| Design | |
| Elderly phone | No |
| Integrated antenna | Yes |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Desk |
| Technical details | |
| Elderly phone | No |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Desk |
| Type | Smart telephone |
| Phone features | |
| Speakerphone | Yes |
| Call management | |
|---|---|
| Caller ID | Yes |
| Display | |
| Display resolution | 320 x 240 pixels |
| Display diagonal | 7.11 cm (2.8") |
| Backlight display | Yes |
| Backlight colour | Blue |
| Built-in display | Yes |
| Antenna | |
| Integrated antenna | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 210 mm |
| Depth | 170 mm |
| Height | 45 mm |
| Packaging content | |
| Number of handsets included | 1 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
British Telecom D93TWS00 DECT telephon...
£91.70
£76.42
|
Popular
FRITZ!Fon C6 Black - German edition
£101.39
£84.49
|
New
Gigaset SL800H PRO Analog/DECT telepho...
£117.16
£97.63
|
Hot Product
Gigaset R700H PRO DECT telephone Calle...
£132.78
£110.65
|
FRITZ!Fon X6 DECT telephone Caller ID...
£110.78
£92.32
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
090631
|
20002964
|
S30852-H2975-L102
|
S30852-H2976-L102
|
20002987
|
| Manufacturer |
British Telecom
|
FRITZ!
|
Gigaset
|
Gigaset
|
FRITZ!
|
| Type |
DECT telephone
|
DECT telephone
|
Analog/DECT telephone
|
DECT telephone
|
DECT telephone
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
White
|
| Speakerphone |
Y
|
Y
|
Y
|
N
|
N/A
|
| Phonebook capacity |
200entries to 250entries
|
250entries and more
|
250entries and more
|
250entries and more
|
250entries and more
|
| Caller ID |
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
| Answering machine |
Y
|
Y
|
N/A
|
N
|
Y
|
| Mounting type |
Desk
|
Desk
|
Desk
|
Desk
|
Desk
|
| Handset type |
Wired handset
|
Wireless handset
|
Wireless handset
|
Wireless handset
|
Wireless handset
|
| Built-in display |
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|