Vivolink PROSPEAK1 audio cable 100 m Black
£214.26
£178.55
Speaker Cable 2.5mm² 100m Black
- Heavy Duty
- High flexibility
- Extremely high quality
More Information
| Connector 2 | No |
|---|---|
| Connector 1 | No |
| Cable length | 100 m |
| SKU | PROSPEAK1 |
| EAN | 5712505477465 |
| Manufacturer | VivoLink |
| Availability | Y |
Description
PROSPEAK1
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cable length | 100 m |
| Connector 1 | No |
| Connector 2 | No |
| Cable material | Copper |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Cable diameter | 8 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable diameter | 8 mm |
| Weight | 8.2 kg |
| Package weight | 7.5 kg |
| Package width | 290 mm |
| Package depth | 390 mm |
| Package height | 270 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package weight | 7.5 kg |
| Package width | 290 mm |
| Package depth | 390 mm |
| Package height | 270 mm |
| Cable diameter | 8 mm |
| Weight | 8.2 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |