Vivolink PROZIPSLEEVE2028 cable sleeve Black
£26.90
£22.42
Pro Expandable Sleeve Black w. Zipper 20mm 2.8m
- Diameter: 20mm
- Length: 2.8m
- Flammability: VW-1
More Information
| Product colour | Black |
|---|---|
| SKU | PROZIPSLEEVE2028 |
| EAN | 5704174951384 |
| Manufacturer | VivoLink |
| Availability | Y |
Description
Our cable sleeve streamlines your workspace by neatly concealing and bundling cables, creating a clutter-free environment that enhances productivity.
Crafted from premium materials, our sleeve is designed to withstand daily wear and tear while maintaining its sleek appearance. Whether you're at home, in the office, or on the go, our cable sleeve is your trusty companion.
No more struggling with tangled wires! Simply insert your cables into the sleeve and zip it up for instant organization. It's that easy!
Crafted from premium materials, our sleeve is designed to withstand daily wear and tear while maintaining its sleek appearance. Whether you're at home, in the office, or on the go, our cable sleeve is your trusty companion.
No more struggling with tangled wires! Simply insert your cables into the sleeve and zip it up for instant organization. It's that easy!
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Material | Polyester |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 700 g |
| Diameter | 2 cm |
| Length | 2800 mm |
| Weight | 500 g |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
You may also be interested in
| Product |
Microconnect CABLESOCK cable sleeve Bl...
£24.36
£20.30
|
Microconnect CABLESLEEVE020-50W cable...
£38.81
£32.34
|
Microconnect CABLESLEEVE020-50B cable...
£38.81
£32.34
|
|---|---|---|---|
| SKU |
CABLESOCK
|
CABLESLEEVE020-50W
|
CABLESLEEVE020-50B
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Microconnect
|
Microconnect
|
| Product colour |
Black
|
White
|
Black
|