Brother PA-CM-500 mounting kit Black
£97.28
£81.07
Ahandy and durable car-mounting kit for Brother PocketJet printers
More Information
| SKU | PACM500 |
|---|---|
| EAN | 4977766668118 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Y |
Description
Features Easy to attach Keeps your printer secure Compatible with Brother PocketJet series
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Products per pallet | 105 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 21 pc(s) |
| Compatibility | PJ-622, PJ-623, PJ-662, PJ-663. |
| Pallet gross weight | 200.9 kg |
| Pallet gross height | 16.9 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 3 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Other features | |
| Products per pallet | 105 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 21 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.13 kg |
| Width | 135 mm |
| Depth | 355 mm |
| Height | 210 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.41 kg |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 105 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 21 pc(s) |
| Pallet gross weight | 200.9 kg |
| Pallet gross height | 16.9 cm |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Vertiv Liebert Slide kit for rack installation - 1...
Shop NowHikvision DS-DL126033W mounting kit Black Aluminiu...
Shop NowHoneywell VM1012BRACKET mounting kit Black
Shop NowDatalogic 94ACC0175 mounting kit
Shop NowDatalogic 94ACC0172 mounting kit
Shop NowOrigin Storage E3.S SSD Caddy for R660
Shop NowMotorola BRKT-70662-01R mounting kit
Shop NowOrigin Storage Caddy for HPE MSA P2000 G3 SAS 3.5i...
Shop NowAPC AP9569 mounting kit Black
Shop NowMotorola P1010338 mounting kit Black
Shop NowMotorola MT4200 mounting kit Black
Shop NowHoneywell VX89A501RAMARM mounting kit
Shop NowMotorola MT3502 mounting kit Black
Shop NowMotorola BRKT-70661-01R mounting kit
Shop NowErgotron 34" Wall Track
Shop NowDELL 482-BBBP Black Metal
Shop NowDELL 482-BBBP Black
Shop NowZebra P1063406-062 mounting kit Black
Shop NowMotorola MT3501 mounting kit Black
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Popular
Brother PA-CM-500 mounting kit Black
£97.28
£81.07
|
Recommended
Motorola P1010338 mounting kit Black
£80.80
£67.33
|
Hot Product
Ergotron 34" Wall Track
£101.24
£84.37
|
APC AP9569 mounting kit Black
£111.91
£93.26
|
Bestseller
Vertiv Liebert Slide kit for rack inst...
£108.72
£90.60
|
Origin Storage Caddy for HPE MSA P2000...
£88.19
£73.49
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PACM500
|
P1010338
|
31-018-182
|
AP9569
|
RMKIT18-32
|
FK-MSA2K-SAS
|
| Manufacturer |
Brother
|
Zebra
|
Ergotron
|
APC
|
Vertiv
|
Origin Storage
|