Cables Direct MPG-3 mouse pad Grey
£13.78
£11.48
Mouse Mat, Non-slip bottom, Grey
More Information
| Product colour | Grey |
|---|---|
| SKU | MPG-3 |
| EAN | 5055781215858 |
| Manufacturer | Cables Direct |
| Availability | Y |
Description
Grey mouse mat with non-slip bottom and smooth coating for comfortable and ease of use.
Specifications
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Material | |
| Material | EVA (Ethylene Vinyl Acetate), Rubber |
| Technical details | |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Non-slip base | Yes |
| Design | |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | EVA (Ethylene Vinyl Acetate), Rubber |
| Product colour | Grey |
| Performance | |
|---|---|
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | EVA (Ethylene Vinyl Acetate), Rubber |
| Non-slip base | Yes |
| Product colour | Grey |
| Ergonomics | |
| Wrist rest | No |
| Non-slip base | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 245 mm |
| Depth | 220 mm |
| Thickness | 5.5 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Fellowes Breyta XL Mouse Mat Wrist Rest XL Mouse P...
Shop NowFellowes Breyta XL Mouse Mat Wrist Rest XL Mouse P...
Shop NoweSTUFF GLB215002 mouse pad Black
Shop NowLogiLink ID0197 mouse pad Gaming mouse pad Black
Shop NowCanyon CNS-CMPW5 mouse pad Black
Shop NowFellowes Earth Series Mousepad - Black
Shop NowFellowes Earth Series Mouse Pad Blue Ocean
Shop NowMediaRange MROS251 mouse pad Black
Shop NowSandberg Memory Foam Mousepad Round
Shop NowROLINE Mouse Pad, Cloth black
Shop NoweSTUFF ES80520BULK mouse pad Black
Shop NowLogitech Desk Mat Studio Series
Shop NowDurable 570158 mouse pad Charcoal
Shop NowMionix Alioth Gaming mouse pad Black
Shop NowLogiLink ID0216 mouse pad Gaming mouse pad Black
Shop NowPerixx DX-1000XXL mouse pad Gaming mouse pad Black...
Shop NowSteelseries QcK Gaming mouse pad Black
Shop NowFellowes Mouse Mat Wrist Support - Crystals Gel Mo...
Shop NowStarTech.com Mouse Pad with Hand rest, 6.7x7.1x 0....
Shop NowFellowes 58023 mouse pad Grey
Shop NowFellowes Alfombrilla Black
Shop NowFellowes Mouse Mat Wrist Support - Photo Gel Mouse...
Shop NowSandberg Memory Foam Mousepad Square
Shop NowSandberg Gamer Mousepad XL
Shop NowFellowes Mouse Mat Wrist Support - PlushTouch Mous...
Shop NowSandberg Gel Mousepad Wrist Rest BULK
Shop NowFellowes Memory Foam Mouse Pad/Wrist Rest Sapphire
Shop NowSandberg Gel Mousepad with Wrist Rest
Shop NowKensington ErgoSoft Wrist Rest Mouse Pad
Shop NowFellowes Mouse Mat Wrist Support - Crystals Gel Mo...
Shop NowCHERRY MP 2000 Gaming mouse pad Black
Shop NowFellowes Angle Adjustable Mouse Pad Wrist Support ...
Shop NowSandberg Gamer Mousepad
Shop NowFellowes Premium Mousepad - Black
Shop NowSandberg Mousepad Black
Shop NowKensington Duo Gel Mouse Pad Wrist Rest — Blue
Shop NowKensington Duo Gel Mouse Pad Wrist Rest — Red
Shop NowFellowes Mouse Mat Wrist Support - Crystals Gel Mo...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
New
Cables Direct MPG-3 mouse pad Grey
£13.78
£11.48
|
Recommended
Kensington Duo Gel Mouse Pad Wrist Res...
£18.13
£15.11
|
Fellowes 58023 mouse pad Grey
£15.73
£13.11
|
Bestseller
Sandberg Mousepad Black
£12.54
£10.45
|
Popular
Kensington Height Adjustable Gel Mouse...
£27.90
£23.25
|
Hot Product
Fellowes Premium Mousepad - Black
£15.73
£13.11
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MPG-3
|
62401
|
58023
|
520-05
|
57711
|
58024
|
| Manufacturer |
Cables Direct
|
Kensington
|
Fellowes
|
Sandberg
|
Kensington
|
Fellowes
|
| Product colour |
Grey
|
N/A
|
Grey
|
Black
|
Black
|
Black
|