Trust Primo Laptop & tablet stand Grey 40.6 cm (16")
£17.33
£14.44
16", Foldable, ABS Metal, 6 steps
More Information
| SKU | 25379 |
|---|---|
| EAN | 8713439253795 |
| Manufacturer | Trust |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Description
Lightweight foldable laptop stand for ergonomic working wherever you are.
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Product type | Laptop & tablet stand |
| Maximum notebook screen size compatibility | 40.6 cm (16") |
| Maximum tablet screen size compatibility | 40.6 cm (16") |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Metal |
| Product colour | Grey |
| Number of devices supported | 1 |
| Ergonomics | |
| Foldable | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Adjustable | Yes |
| Number of adjustment positions | 6 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 230 g |
| Width | 205 mm |
| Depth | 263 mm |
| Height | 175 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Packaging content | |
| Quick start guide | Yes |
| Technical details | |
| Adjustable | Yes |
| Material | |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Metal |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
LogiLink BP0059 laptop stand Black
Shop NowConceptronic THANA04S ERGO Foldable Aluminum Lapto...
Shop NowUrban Factory ERGO: FOLDABLE ALUMINIUM MULTI-POSIT...
Shop NowALOGIC Metro Adjustable & Portable Laptop Riser
Shop NowStarTech.com VESA Laptop Tray - Adjustable Monitor...
Shop NowDICOTA D31889 laptop stand Black, Silver
Shop NowKensington Easy Riser Aluminium Laptop Riser
Shop NowKensington Elevated Stand for Surface
Shop NowFellowes Designer Suites Laptop Riser
Shop NowStarTech.com Portable Laptop Stand - Adjustable
Shop NowKensington SmartFit Easy Riser EQ Laptop Cooling S...
Shop NowKensington SmartFit Easy Riser Go Adjustable Ergon...
Shop NowNeomounts NSLS075BLACK Laptop stand 10-16" - folda...
Shop NowKensington SmartFit Easy Riser Laptop Cooling Stan...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Recommended
Trust Primo Laptop & tablet stand...
£17.33
£14.44
|
Bestseller
Kensington SmartFit Easy Riser Laptop...
£18.95
£15.79
|
Hot Product
Fellowes Designer Suites Laptop Riser
£18.59
£15.49
|
New
Kensington SmartFit Easy Riser Laptop...
£20.56
£17.13
|
Popular
StarTech.com Portable Laptop Stand - A...
£17.27
£14.39
|
LogiLink BP0059 laptop stand Black
£16.21
£13.51
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
25379
|
60112
|
8038401
|
K52788WW
|
LTRISERP
|
BP0059
|
| Manufacturer |
Trust
|
Kensington
|
Fellowes
|
Kensington
|
StarTech.com
|
LogiLink
|