Digitus Audio Connection Cable, Stereo
£1.76
£1.47
Audio connection cable, stereo 3.5mm 1.50m, BC, 2x0.10/10, M/M, black
- 3.5mm plug <=> 3.5mm plug
- Molded housing
- BC wires
- Color: Black
More Information
| Connector 2 | 3.5mm |
|---|---|
| Connector 1 | 3.5mm |
| Cable length | 1.5 m |
| SKU | AK-510100-015-S |
| EAN | 4016032324973 |
| Manufacturer | Digitus |
| Availability | Y |
Description
3.5 mm stereo cable for connection of e.g. MP3 player or smart phone to the HiFi-System or the stereo interface of your car-radio.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.5 m |
| Connector 1 | 3.5mm |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Cable material | Copper-clad steel (CCS) |
| Magnetically shielded | No |
| AWG wire size | 28 |
| Country of origin | China |
| Package type | Polybag |
| Packaging data | |
| Package weight | 43.333 g |
| Package volume | 67.5 cm³ |
| Package width | 36 mm |
| Package depth | 125 mm |
| Package type | Polybag |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 43.333 g |
| Package volume | 67.5 cm³ |
| Package width | 36 mm |
| Package depth | 125 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Package type | Polybag |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Other features | |
| Package type | Polybag |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| UK Trade Tariff code | 85444290 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Hama 00205120 audio cable 3 m 3.5mm Black
Shop NowLogiLink 2xRCA - 2xRCA, 5m audio cable Black
Shop NowLogiLink RCA - RCA, 5m audio cable Black
Shop NowLogiLink RCA - RCA, 10m audio cable Black
Shop NowDigitus Audio adapter cable, 3.5 mm stereo jack to...
Shop NowLogiLink 3.5mm - 3.5mm 0.3m audio cable Blue
Shop NowLogiLink 3.5mm - 3.5mm 0.5m audio cable Blue
Shop NowLogiLink 3.5mm - 3.5mm 1m audio cable Blue
Shop NowLogiLink 3.5mm - 3.5mm, 5m audio cable Black
Shop NowLogiLink 2xRCA - 2xRCA, 2.5m audio cable Black
Shop NowLogiLink Toslink - Toslink, 1m audio cable Black
Shop NowLogiLink 1x3.5mm - 2xRCA, 5m audio cable 3.5mm Bla...
Shop NowLogiLink 3.5mm - 3.5mm, 3m audio cable Black
Shop NowLogiLink 3.5mm - 3.5mm, 5m audio cable Black
Shop NowDigitus Audio Connection Cable, Stereo
Shop NowStarTech.com 1m White Slim 3.5mm Stereo Audio Cabl...
Shop NowLindy 1m Premium Audio 3.5mm Jack Cable
Shop NowLogiLink CA0021 audio cable 0.15 m 3.5mm 2 x 3.5mm...
Shop NowLogiLink CA0020 audio cable 0.15 m 3.5mm 2 x 3.5mm...
Shop NowLindy 2m Premium Audio 3.5mm Jack Cable
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Bestseller
Digitus Audio Connection Cable, Stereo
£1.76
£1.47
|
Hot Product
StarTech.com 1m White Slim 3.5mm Stere...
£1.67
£1.39
|
LogiLink 1x3.5mm - 2xRCA, 5m audio cab...
£1.99
£1.66
|
Popular
LogiLink 3.5mm - 3.5mm, 5m audio cable...
£1.88
£1.57
|
Recommended
LogiLink 3.5mm - 3.5mm, 5m audio cable...
£2.14
£1.78
|
LogiLink 2xRCA - 2xRCA, 5m audio cable...
£2.03
£1.69
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AK-510100-015-S
|
MU1MMMSWH
|
CA1043
|
CA1055
|
CA1052
|
CA1037
|
| Manufacturer |
Digitus
|
StarTech.com
|
LogiLink
|
LogiLink
|
LogiLink
|
LogiLink
|
| Connector 1 |
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
2 x RCA
|
| Connector 2 |
3.5mm
|
3.5mm
|
2 x RCA
|
3.5mm
|
3.5mm
|
2 x RCA
|