EPOS HZP 31 SC 200
£5.71
£4.76
EPOS HZP 31 SC 200
More Information
| Product type | Ear pad |
|---|---|
| SKU | 1000791 |
| EAN | 5714708005926 |
| Manufacturer | EPOS |
| Availability | Y |
Description
Acoustic foam ear pads with leatherette cover for IMPACT SC 200 Series and IMPACT SC 30/60 Series. Includes 2 pcs.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ear pad |
| Brand compatibility | EPOS |
| Material | Foam, Leatherette |
| Product colour | Black |
| Compatibility | IMPACT SC 200 Series IMPACT SC 30/60 Series |
| Technical details | |
| Product type | Ear pad |
| Package weight | 14 g |
| Brand compatibility | EPOS |
| Material | Foam, Leatherette |
| Product colour | Black |
| Compatibility | IMPACT SC 200 Series IMPACT SC 30/60 Series |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 14 g |
| Package width | 25 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 80 mm |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Packaging data | |
| Package weight | 14 g |
| Package width | 25 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 80 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 290 mm |
| Master (outer) case length | 275 mm |
| Master (outer) case height | 266 mm |
| Products per master (outer) case | 200 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
HP Poly Savi 7200 Leatherette Ear Cushion (1 Piece...
Shop NowHP Poly 6 Pin QD headset to 4 Pin QD Audio Process...
Shop NowPoly Blackwire C510/520 Case
Shop NowHP Poly Blackwire 8225 Leatherette Ear Cushions (2...
Shop NowHP Poly 4 Pin QD Headset to 6 Pin QD Audio Process...
Shop NowIncase INOM100747-GLGY headphone/headset accessory...
Shop NowHP Poly EncorePro HW530/540 Small Leatherette Ear ...
Shop NowEPOS USB-C to USB-A Adapter USB adapter
Shop NowHP Poly Blackwire BW300 Leatherette Ear Cushion (2...
Shop NowHP Poly Savi 7300 Leatherette Ear Cushions (2 Piec...
Shop NowHP Poly Voyager Surround 80/85 UC 3.5mm Audio Adap...
Shop NowOtterBox for Apple AirPods 4th gen Case, Well Red
Shop NowHP Poly 3.5mm to QD Cable (3M)
Shop NowEPOS ADAPT 100 foam earpads
Shop NowHP Poly Voyager Focus UC Leatherette Ear Cushions ...
Shop NowHP Poly Blackwire 5000 Leatherette Ear Cushions (2...
Shop NowEPOS HZP 25 DW 10
Shop NowHP Poly CS500 Leatherette Ear Cushions (2 Pieces)
Shop NowHP Poly CS540 Leatherette Ear Cushions (2 Pieces)
Shop NowHP Poly EncorePro HW530/540 Large Leatherette Ear ...
Shop NowEPOS EH DW 10 B
Shop NowHP Poly Voyager 4300 Leatherette Ear Cushions (2 P...
Shop NowHP Poly Blackwire 3200 Leatherette Ear Cushions (2...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Popular
EPOS HZP 31 SC 200
£5.71
£4.76
|
Recommended
EPOS ADAPT 100 foam earpads
£4.76
£3.97
|
EPOS USB-C to USB-A Adapter USB adapter
£9.53
£7.94
|
Bestseller
EPOS EH DW 10 B
£4.70
£3.92
|
Hot Product
EPOS HZP 25 DW 10
£5.28
£4.40
|
New
HP Poly Blackwire 5000 Leatherette Ear...
£7.37
£6.14
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1000791
|
1000911
|
1000932
|
1000737
|
1000723
|
85S19AA
|
| Manufacturer |
EPOS
|
EPOS
|
EPOS
|
EPOS
|
EPOS
|
HP Poly
|
| Product type |
Ear pad
|
Ear pad
|
USB adapter
|
Ear hook
|
Ear pad
|
Cushion/ring set
|