Epson C13T49H300/T49H Ink cartridge magenta 140ml for Epson SureColor T 3170
£25.10
£20.92
Epson C13T49H300, Magenta, Epson, SureColor SC-T3100X, SC-T3100x 240V, Indonesia, 1 pc(s), 56 mm
More Information
| Colour | magenta |
|---|---|
| Content (ml) | 140.00 |
| SKU | C13T49H300 |
| EAN | 0010343949683 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Y |
Description
Epson C13T49H300. Printing colours: Magenta, Brand compatibility: Epson, Compatibility: SureColor SC-T3100X, SC-T3100x 240V. Quantity per pack: 1 pc(s), Package width: 56 mm, Package depth: 153 mm
Compatible Printers: Epson SureColor T 3170 x
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | SureColor SC-T3100X, SC-T3100x 240V |
| Country of origin | Indonesia |
| Printing colours | Magenta |
| Packaging data | |
| Package width | 56 mm |
| Package depth | 153 mm |
| Package height | 58 mm |
| Package weight | 0.22 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
InkLab E405XL-SET printer ink refill Compatible
Shop NowEpson C13T49H10N/T49H Ink cartridge black 140ml fo...
Shop NowInkLab E202XL-MULT printer ink refill Compatible
Shop NowInkLab E378XL-SET printer ink refill Compatible
Shop NowCanon 4411C001/GI-46BK Ink bottle black, 6K pages ...
Shop NowEpson C13T07B340/114 Ink bottle magenta, 6.7K page...
Shop NowEpson C13T00P640/104 Ink bottle multi pack Bk,C,M,...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Epson C13T49H300/T49H Ink cartridge ma...
£25.10
£20.92
|
New
Epson C13T49H400/T49H Ink cartridge ye...
£25.10
£20.92
|
Bestseller
Epson C13T00P640/104 Ink bottle multi...
£29.06
£24.22
|
Hot Product
Epson C13T07B340/114 Ink bottle magent...
£21.10
£17.58
|
Recommended
Canon 4411C001/GI-46BK Ink bottle blac...
£28.37
£23.64
|
Popular
Canon 4431C001/GI-56M Ink bottle magen...
£20.44
£17.03
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T49H300
|
C13T49H400
|
C13T00P640
|
C13T07B340
|
4411C001
|
4431C001
|
| Manufacturer |
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Canon
|
Canon
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|