HPE 96W Smart Storage Lithium-ion Battery with 145mm Cable Kit
£34.56
£28.80
96W Smart Storage Lithium-ion Battery with 145mm Cable Kit
More Information
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
|---|---|
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Device compatibility | Server |
| Device compatibility | Server |
| SKU | P01366-B21 |
| EAN | 0190017252100 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
Description
.
Specifications
| Battery | |
|---|---|
| Device compatibility | Server |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Brand compatibility | HP |
| Compatible products | HPE ProLiant DL360 Gen10 & Gen9 HPE ProLiant DL380 Gen10 & Gen9 H PE ProLiant DL385 Gen10 HPE ProLiant DL560 Gen10 & Gen9 HPE ProLiant DL 580 Gen10 HPE ProLiant ML30 Gen9 HPE ProLiant ML110 Gen9 HPE ProLiant ML150 Gen9 HPE ProLiant ML350 Gen9 HPE ProLiant XL170r Gen10 HPE ProLiant XL190r Gen10 HPE ProLiant XL450 Gen10 |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 57.1 mm |
| Depth | 190.5 mm |
| Height | 241.3 mm |
| Weight | 453.59 g |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
You may also be interested in
| Product |
HPE 96W Smart Storage Lithium-ion Batt...
£34.56
£28.80
|
HPE 96W Smart Storage Battery Lithium-...
£39.86
£33.22
|
HPE P01367-B21 Lithium-Ion (Li-Ion)
£39.86
£33.22
|
HPE P01367-B21 Lithium-Ion (Li-Ion)
£32.45
£27.04
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
P01366-B21
|
878644-001-REF
|
P01367-B21-REF
|
P01367-B21RF
|
| Manufacturer |
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| Battery technology |
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
| Device compatibility |
Server
|
RAID controller
|
RAID controller
|
RAID controller
|