HPE Aruba Networking 2930 2-port Stacking Module
£699.60
£583.00
Aruba 2930M 2-port Stacking Module
More Information
| SKU | JL325A |
|---|---|
| EAN | 0190017071312 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
Description
2-port stacking module for selected Aruba switches
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Ports quantity | 2 |
| Performance | |
| Compatibility | Aruba 2930M |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 149.7 g |
| Dimensions (WxDxH) | 147 x 61 x 28 mm |
| Weight (imperial) | 0.136 kg (0.3 lbs) |
| Width | 147 mm |
| Depth | 61 mm |
| Height | 28 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Ports quantity | 2 |
| Compatibility | Aruba 2930M |
| Weight (imperial) | 0.136 kg (0.3 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
You may also be interested in
| Product |
HPE Aruba Networking 2930 2-port Stack...
£699.60
£583.00
|
HPE Aruba Networking 3810M/2930M 1-por...
£663.32
£552.77
|
Cisco C9200-NM-4X= network switch modu...
£980.70
£817.25
|
|---|---|---|---|
| SKU |
JL325A
|
JL078A
|
C9200-NM-4X=
|
| Manufacturer |
HPE
|
HPE
|
Cisco
|