LogiLink KAB0064 cable organizer Desk Cable tray Silver 1 pc(s)
£19.44
£16.20
Cable channel, flexible, 720 x 75 mm (15 joints), silver
- Vertical cable organizer under the table
- Length can be adjusted to the suitable height
- Oval shape of the joints
- Base with metal piece
More Information
| Type | Cable tray |
|---|---|
| SKU | KAB0064 |
| EAN | 4052792042764 |
| Manufacturer | LogiLink |
| Availability | Y |
Description
The KAB0064 is a high-quality cable management for your desk, in order to keep your workplace tidy. The length of the cable organizer can be adjusted by removing individual joints to your desk height. The cable channel is screwed underneath the underside of the desk and the heavy foot ensures a secure floor standing.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable tray |
| Product colour | Silver |
| Material | ABS synthetics |
| Purpose | Desk |
| Weight & dimensions | |
| Width | 75 mm |
| Depth | 45 mm |
| Height | 720 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging content | |
| Screws included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Digitus Cable Management Rings for 483 mm (19") Ca...
Shop NowLogiLink KAB0065 cable organizer Desk Cable tray S...
Shop NowStarTech.com 15' (4.6m) Cable Management Sleeve - ...
Shop NowDigitus Flexible Cable Tube with a Pulling Aid, 5 ...
Shop NowPATCHBOX .one / Patchcatch (4-Pack)
Shop NowNeomounts ADS06-130WH Cable spine - screw-mounted ...
Shop NowNeomounts ADS06-133BL Cable spine - screw-mounted ...
Shop NowNeomounts ADS07-122WH Cable tray - screw-mounted -...
Shop NowStarTech.com 2.5 m (8.2 ft.) Cable-Management Slee...
Shop NowStarTech.com Under Desk Cable Management Tray - Of...
Shop NowFellowes CableZip - Black
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Popular
LogiLink KAB0064 cable organizer Desk...
£19.44
£16.20
|
Bestseller
Fellowes CableZip - Black
£17.44
£14.53
|
Digitus Cable Management Rings for 483...
£26.68
£22.23
|
LogiLink KAB0065 cable organizer Desk...
£28.46
£23.72
|
Recommended
StarTech.com Cable Management Spine
£18.55
£15.46
|
Hot Product
StarTech.com 15' (4.6m) Cable Man...
£24.40
£20.33
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
KAB0064
|
99439
|
DN-19 ORG-2-SW
|
KAB0065
|
CMVBMOD
|
WKSTNCM2
|
| Manufacturer |
LogiLink
|
Fellowes
|
Digitus
|
LogiLink
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Type |
Cable tray
|
Cable sleeve
|
Cable holder
|
Cable tray
|
Cable sleeve
|
Cable sleeve
|