Zebra CC600 12.7 cm (5") 1280 x 720 pixels Touchscreen
£827.02
£689.18
Zebra CC600, 12.7 cm (5"), 1280 x 720 pixels, 300 cd/m², 16:10, Snapdragon, Qualcomm
More Information
| Display diagonal | 5 " |
|---|---|
| Display resolution | 1280 x 720 pixels |
| Touchscreen | Yes |
| Total storage capacity | 32 GB |
| SKU | CC600-5-3200LNWW |
| EAN | 8596375196919 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
Description
Zebra CC600. Display diagonal: 12.7 cm (5"), Display resolution: 1280 x 720 pixels, Display brightness: 300 cd/m². Processor family: Snapdragon, Processor manufacturer: Qualcomm. Internal memory: 4 GB. Total storage capacity: 32 GB. Wi-Fi standards: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 5 (802.11ac)
Specifications
| Display | |
|---|---|
| Touchscreen | Yes |
| Display resolution | 1280 x 720 pixels |
| Display diagonal | 12.7 cm (5") |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Processor | |
| Processor family | Snapdragon |
| Processor manufacturer | Qualcomm |
| Memory | |
| Internal memory | 4 GB |
| Storage | |
| Total storage capacity | 32 GB |
| Features | |
| Harmonized System (HS) code | 84715000 |
| Multimedia | |
| Card reader integrated | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of speakers | 1 |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Hard drive | |
|---|---|
| Total storage capacity | 32 GB |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Software | |
| Operating system installed | Android 8.0 Oreo |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of speakers | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 169 mm |
| Depth | 35 mm |
| Height | 116 mm |
| Weight | 320 g |
| Technical details | |
| Card reader integrated | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84715000 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Colormetrics C1000 MPOS-AR POS system All-in-One 1...
Shop NowElo Touch Solutions EloPOS Z30 RK3399 39.6 cm (15....
Shop NowElo Touch Solutions E983895 POS system 39.6 cm (15...
Shop NowZebra KC50 2.1 GHz 54.6 cm (21.5") 1080 x 1920 pix...
Shop NowElo Touch Solutions E391032 POS system RK3399 All-...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Bestseller
Zebra CC600 12.7 cm (5") 1280 x 7...
£827.02
£689.18
|
Popular
Colormetrics C1000 MPOS-A POS system x...
£727.04
£605.87
|
Colormetrics C1000 MPOS-AR POS system...
£776.11
£646.76
|
Hot Product
Elo Touch Solutions E391032 POS system...
£746.20
£621.83
|
New
Elo Touch Solutions E390263 POS system...
£1,045.14
£870.95
|
Recommended
Elo Touch Solutions EloPOS Z30 RK3399...
£1,131.18
£942.65
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CC600-5-3200LNWW
|
C1000 mPOS-A
|
C1000 mPOS-AR
|
E391032
|
E390263
|
E392977
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Colormetrics
|
Colormetrics
|
Elo Touch Solutions
|
Elo Touch Solutions
|
Elo Touch Solutions
|
| Display resolution |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
1920 x 1080 pixels
|
1920 x 1080 pixels
|
1920 x 1080 pixels
|
| Processor family |
Snapdragon
|
Intel Atom
|
Intel Atom
|
N/A
|
N/A
|
Rockchip
|
| Operating system installed |
Android 8.0 Oreo
|
Android 5.1
|
Android 5.1
|
Android 10
|
Android 10
|
Android 10
|
| Touchscreen |
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
| Storage media |
N/A
|
SSD
|
SSD
|
N/A
|
N/A
|
Flash
|