Zebra CRD-MC33-2SUCHG-01 mobile device dock station PDA Black
£166.42
£138.68
Single slot cradle
More Information
| SKU | CRD-MC33-2SUCHG-01 |
|---|---|
| EAN | 5704174154525 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
Description
Single slot USB cradle, w/spare battery charger, charges one device and one spare battery. Allows USB communication to the device with an additional micro-USB cable.
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Basic device type | PDA |
| Brand compatibility | Zebra |
| Compatibility | MC33 |
| Product colour | Black |
| Network | |
| Bluetooth | No |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Audio output | No |
| HDMI | No |
| Bluetooth | No |
| Power | |
| Power source type | AC |
| Power consumption (max) | 50 W |
| DC output current | 4.16 A |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Packaging content | |
|---|---|
| Adapter included | No |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Datalogic MC-P096-M4 mobile device dock station Ba...
Shop NowGamber-Johnson 7160-1807-00 mobile device dock sta...
Shop NowBelkin MMA008MY05BK mobile device dock station Sma...
Shop NowDatalogic 94A150114 mobile device dock station Mob...
Shop NowDatalogic 94A150123 mobile device dock station Mob...
Shop NowDatalogic 94A150125 mobile device dock station Mob...
Shop NowZebra CRD-ET5X-1SCG2 mobile device dock station Ta...
Shop NowDatalogic 94A150099 mobile device dock station PDA...
Shop NowZebra charging/communication station
Shop NowZebra KT-CRD-MC33-2SUCHG-01 mobile device dock sta...
Shop NowHoneywell CT40-HB-UVN-2 mobile device dock station...
Shop NowZebra CRD-NGTC7-2SC1B mobile device dock station M...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Bestseller
Zebra CRD-MC33-2SUCHG-01 mobile device...
£166.42
£138.68
|
Recommended
Zebra CRD-ET5X-1SCG2 mobile device doc...
£195.96
£163.30
|
Datalogic 94A150099 mobile device dock...
£161.56
£134.63
|
New
V7 Universal USB-C Docking Station w/...
£220.67
£183.89
|
Popular
Zebra charging/communication station
£214.09
£178.41
|
Hot Product
Honeywell CT40-HB-UVN-2 mobile device...
£220.64
£183.87
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CRD-MC33-2SUCHG-01
|
CRD-ET5X-1SCG2
|
94A150099
|
UCDDS1080P
|
CR6080-SC100F4WW
|
CT40-HB-UVN-2
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Datalogic
|
V7
|
Zebra
|
Honeywell
|
| Basic device type |
PDA
|
Tablet computer
|
PDA
|
N/A
|
Barcode reader
|
Mobile computer
|
| Brand compatibility |
Zebra
|
Zebra
|
Datalogic
|
N/A
|
Zebra
|
Honeywell
|