Zebra SG-ET4X-10EXOSKL1-01 tablet case 25.4 cm (10") Cover Black
£78.17
£65.14
Rugged boot for 10” tablets
More Information
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Zebra |
| Maximum screen size | 10 " |
| SKU | SG-ET4X-10EXOSKL1-01 |
| EAN | 5704174992011 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
Description
Rugged Boot / Exoskeleton for 10” ET40 and ET45 tablet
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Brand compatibility | Zebra |
| Compatibility | ET40, ET45 |
| Protection features | Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Stand mode | No |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Brand compatibility | Zebra |
| Compatibility | ET40, ET45 |
| Protection features | Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | No |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Apple Smart Folio for iPad Air 11-inch (M2) - Deni...
Shop NowZebra SG-ET401-08EXO-02 tablet case 20.3 cm (8") C...
Shop NowZebra SG-ET401-08ET5-01 tablet case 20.3 cm (8") C...
Shop NowZebra SG-ET401-08ET5-02 tablet case 20.3 cm (8") C...
Shop NowApple MDEQ4ZM/A tablet case 27.9 cm (11") Folio Bl...
Shop NowMobilis Resist 27.9 cm (11") Black
Shop NowBelkin BBZ002UK-V3 tablet case 27.7 cm (10.9") Cov...
Shop NowApple Smart Folio for iPad Pro 13-inch (M4) - Whit...
Shop NowApple Smart Folio for iPad Pro 11-inch (M4) - Deni...
Shop NowApple Smart Folio for iPad Pro 11-inch (M4) - Whit...
Shop NowApple Smart Folio for iPad Pro 13-inch (M4) - Blac...
Shop NowApple Smart Folio for iPad Air 13-inch (M2) - Deni...
Shop NowApple Smart Folio for iPad Air 13-inch (M2) - Sage
Shop NowApple Smart Folio for iPad Pro 11-inch (M4) - Blac...
Shop NowBelkin BBZ002UK-V1 tablet case 27.9 cm (11") Cover...
Shop NowUrban Armor Gear Scout 27.7 cm (10.9") Folio Black
Shop NowOtterBox iPad Pro Defender Series Pro Case
Shop NowZebra SG-ET401-08EXO-01 tablet case 20.3 cm (8") C...
Shop NowZebra SG-ET401-10EXO-02 tablet case 25.4 cm (10") ...
Shop NowApple Smart Folio for iPad Air 11-inch (M2) - Char...
Shop NowZebra SG-ET4X-8EXOSKL1-01 tablet case 20.3 cm (8")...
Shop NowUrban Armor Gear Microsoft Surface Pro 9/10/11 Met...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Hot Product
Zebra SG-ET4X-10EXOSKL1-01 tablet case...
£78.17
£65.14
|
New
Urban Armor Gear Plasma 25.4 cm (10&qu...
£81.83
£68.19
|
Popular
Targus VersaVu 32.8 cm (12.9") Fo...
£76.52
£63.77
|
OtterBox iPad Pro Defender Series Pro...
£49.48
£41.23
|
Recommended
Zebra SG-ET4X-8EXOSKL1-01 tablet case...
£75.38
£62.82
|
Bestseller
Urban Armor Gear Microsoft Surface Pro...
£46.02
£38.35
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SG-ET4X-10EXOSKL1-01
|
321073114343
|
THZ749GL
|
77-83346
|
SG-ET4X-8EXOSKL1-01
|
324015B14040
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Urban Armor Gear
|
Targus
|
Otterbox
|
Zebra
|
Urban Armor Gear
|
| Material |
N/A
|
N/A
|
Polyurethane
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Zebra
|
Microsoft
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Zebra
|
Microsoft
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
Folio case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|