Lenovo ThinkPad Basic backpack Black
£17.56
£14.63
ThinkPad Basic Backpack, 15.6''
More Information
| SKU | 4X40K09936 |
|---|---|
| EAN | 0889955303134 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
Description
ThinkPad 15.6" Basic Backpack offers protection and valueFeatures: Padded PC compartment with plenty of internal storage for other work essentials Convenient front pocket for easy storage Durable ThinkPad-branded design Compatible with all ThinkPad notebook computers up to 15.6" wide Lightweight construction with shoulder straps and comfort handle Limited lifetime warranty.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Coloration | Monochromatic |
| Notebook compartment | Yes |
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Compatible products | ThinkPad |
| Product main colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 292 mm |
| Weight | 360 g |
| Height | 432 mm |
| Depth | 95 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Product main colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 42029291 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 42029291 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Urban Factory DAILEE BACKPACK 17.3"
Shop NowUrban Factory DAILEE BACKPACK 15.6"
Shop NowUrban Factory DAILEE BACKPACK 13/14"
Shop NowDICOTA D32086-RPET backpack Casual backpack Black ...
Shop NowDICOTA SPIN II backpack Casual backpack Grey Polye...
Shop NowTargus EcoSmart backpack Travel backpack Navy
Shop NowDICOTA SPIN II backpack Casual backpack Black Poly...
Shop NowTargus TBB943GL backpack Casual backpack Black Pol...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Bestseller
Lenovo ThinkPad Basic backpack Black
£17.56
£14.63
|
Popular
Urban Factory DAILEE BACKPACK 17.3"
£24.29
£20.24
|
Recommended
Urban Factory DAILEE BACKPACK 15.6"
£20.96
£17.47
|
Urban Factory DAILEE BACKPACK 13/14&qu...
£18.71
£15.59
|
Hot Product
Targus TBB943GL backpack Casual backpa...
£29.77
£24.81
|
DICOTA D32086-RPET backpack Casual bac...
£18.29
£15.24
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X40K09936
|
DBC17UF
|
DBC15UF
|
DBC14UF
|
TBB943GL
|
D32086-RPET
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Urban Factory
|
Urban Factory
|
Urban Factory
|
Targus
|
Dicota
|