Dahua Technology DHI-LM24-A200Q computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels Full HD Black
£63.08
£52.57
23.8", VA, 16:9, E-LED, 250nits, 16.7M, HDMI, VGA, 540.4 x 325.2 x 51.7 mm
- 1920x1080 FHD resolution
- 5 ms fast response time with no image blurring or ghosting
- 178°/178° wide uniterupted viewing angle
- Low energy consumption, long service life
- High fidelity digital processing for a brilliant and vivid video
More Information
| SKU | DHI-LM24-A200Q |
|---|---|
| EAN | 6937552420830 |
| Manufacturer | Dahua Technology |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Specifications
| Audio | |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Performance | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in camera | No |
| Display | |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Screen shape | Flat |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| HD type | Full HD |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Response time | 5 ms |
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Touchscreen | No |
| Panel type | VA |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in camera | No |
| Design | |
| Certification | CE |
| Product colour | Black |
| Camera | |
| Built-in camera | No |
| Ports & interfaces | |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| HDMI | Yes |
| Technical details | |
|---|---|
| Height (without stand) | 325.2 mm |
| Depth (without stand) | 51.7 mm |
| Width (without stand) | 540.4 mm |
| HDMI | Yes |
| Product colour | Black |
| Touchscreen | No |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Power | |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 22 W |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Height (without stand) | 325.2 mm |
| Depth (without stand) | 51.7 mm |
| Width (without stand) | 540.4 mm |
| Weight (without stand) | 2.9 kg |
| Package width | 603 mm |
| Package depth | 101 mm |
| Package height | 400 mm |
| Package weight | 4.2 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 603 mm |
| Package depth | 101 mm |
| Package height | 400 mm |
| Package weight | 4.2 kg |
| Other features | |
| Certification | CE |
| Height (without stand) | 325.2 mm |
| Depth (without stand) | 51.7 mm |
| Width (without stand) | 540.4 mm |
| HDMI | Yes |
| Touchscreen | No |
| Certificates | |
| Certification | CE |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Acer EK1 EK221QJ0 - 21.5" IPS Full HD (1920x1080),...
Shop NowCooler Master Gaming GA25FC computer monitor 62.2 ...
Shop NowViewsonic VG Series VG2208A computer monitor 55.9 ...
Shop Nowiiyama ProLite XU2491H-B1 computer monitor 60.5 cm...
Shop Nowiiyama G-MASTER G2245HSU-B2 computer monitor 54.6 ...
Shop Nowiiyama ProLite XU2293HSU-B7 computer monitor 54.6 ...
Shop NowViewsonic VA 24” Full HD 120Hz Monitor with HDMI...
Shop NowViewsonic X Series XG24G1 computer monitor 61 cm (...
Shop NowAcer EK1 EK221QH - 21.5" Full HD (1920x1080), 100H...
Shop NowViewsonic Value Series VA2432-MHD-3 computer monit...
Shop NowLenovo ThinkVision S24-4e Monitor
Shop NowLenovo ThinkVision S24-4e Monitor
Shop Nowiiyama ProLite X2491HS-B1 computer monitor 60.5 cm...
Shop NowLenovo ThinkVision E22-40 Monitor
Shop Nowiiyama ProLite XB2491HS-B1 computer monitor 60.5 c...
Shop NowAcer KB2 KB242YP0 monitor - 23.8" Full HD (1920x10...
Shop NowCooler Master Gaming GA241 computer monitor 60.5 c...
Shop NowCooler Master Gaming GA27FC computer monitor 68.6 ...
Shop NowAcer Vero V7 Vero V247YG 23.8" Full HD 16:9 ZeroFr...
Shop Nowiiyama ProLite X2493HSU-B1 computer monitor 60.5 c...
Shop NowViewsonic VA VA24E2-H computer monitor 60.5 cm (23...
Shop NowDELL E Series E2225HM computer monitor 54.6 cm (21...
Shop NowAcer KA2 KA242YG monitor - 23.8" Full HD (1920x108...
Shop NowDELL E Series E2225HSM computer monitor 54.6 cm (2...
Shop NowAOC G4 C24G42E computer monitor 59.9 cm (23.6") 19...
Shop NowHP Series 3 Pro 23.8 inch FHD Monitor - 324pv
Shop NowViewsonic VA VA240-H-2 computer monitor 60.5 cm (2...
Shop NowAOC B2 22B2H/EU computer monitor 54.6 cm (21.5") 1...
Shop NowLenovo ThinkVision S22-4e Monitor
Shop Nowiiyama ProLite XU2293HS-B6 computer monitor 54.6 c...
Shop NowPhilips V Line 221V8/00 computer monitor 54.6 cm (...
Shop NowAOC B3 27B3HA2 computer monitor 68.6 cm (27") 1920...
Shop NowPhilips 1000 series 27E1N1100A/00 computer monitor...
Shop NowPhilips 1000 series 24E1N1100A/00 computer monitor...
Shop NowSamsung 22" S40GD Full HD Monitor
Shop NowDELL E Series E2425HM computer monitor 60.5 cm (23...
Shop Nowiiyama ProLite XUB2293HS-B6 computer monitor 54.6 ...
Shop Nowiiyama ProLite XU2493HS-B6 computer monitor 60.5 c...
Shop NowSamsung 24" S40GD Full HD Monitor
Shop NowAG Neovo LW2203 computer monitor 55.9 cm (22") 192...
Shop NowTERRA 3030220 computer monitor 60.5 cm (23.8") 192...
Shop NowASUS VG249QE5A computer monitor 60.5 cm (23.8") 19...
Shop NowTERRA 3030229 computer monitor 68.6 cm (27") 1920 ...
Shop NowKoorui 27N5C computer monitor 68.6 cm (27") 1920 x...
Shop NowViewsonic VG2408A-MHD computer monitor 61 cm (24")...
Shop NowViewsonic VA2732-H-2 computer monitor 68.6 cm (27"...
Shop NowHKC V2218M 22 Monitor computer monitor 54.5 cm (21...
Shop NowViewsonic VA2432-H-2 computer monitor 61 cm (24") ...
Shop NowKoorui 24N5C computer monitor 61 cm (24") 1920 x 1...
Shop Nowiiyama G2441HSU-B1 computer monitor 60.5 cm (23.8"...
Shop NowHannspree HC241PFB computer monitor 60.5 cm (23.8"...
Shop NowOrigin Storage 15.6 Inch Full HD 60Hz IPS Portable...
Shop NowpiXL CM215F17D 21.5 Inch Full HD Monitor with 100H...
Shop NowNeon NEON-HD22-ECO-B computer monitor 55.9 cm (22"...
Shop NowASUS VY229HF computer monitor 54.5 cm (21.4") 1920...
Shop NowpiXL PXD24VH computer monitor 61 cm (24") 1920 x 1...
Shop NowAG Neovo LW-2202 computer monitor 54.6 cm (21.5") ...
Shop NowASUS EyeCare VP229HF computer monitor 54.5 cm (21....
Shop NowMSI PRO MP223 E2 computer monitor 54.5 cm (21.4") ...
Shop NowDahua Technology LM27-A200D computer monitor 68.6 ...
Shop NowKoorui GN01 computer monitor 68.6 cm (27") 1920 x ...
Shop NowKoorui 24E6CA computer monitor 61 cm (24") 1920 x ...
Shop NowMSI Pro MP272L computer monitor 68.6 cm (27") 1920...
Shop NowBenQ GW2791 computer monitor 68.6 cm (27") 1920 x ...
Shop NowKoorui S01 computer monitor 54.5 cm (21.4") 1920 x...
Shop NowBenQ GW2283 computer monitor 54.6 cm (21.5") 1920 ...
Shop NowViewsonic VA270-H computer monitor 68.6 cm (27") 1...
Shop NowBenQ GW2490 computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 ...
Shop NowAcer SA242Y P1bip
Shop NowBenQ BL2490 computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 ...
Shop NowSamsung 24" S36GD FHD Curved Monitor
Shop NowHP Series 3 Pro 21.5 inch FHD Monitor - 322pf
Shop NowDELL SE2426H computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920...
Shop NowLG 27G411A-B computer monitor 68.6 cm (27") 1920 x...
Shop NowMSI Pro MP275W E2 computer monitor 68.6 cm (27") 1...
Shop NowDahua Technology DHI-LM22-A200D computer monitor 5...
Shop NowDELL SE2225HM computer monitor 54.6 cm (21.5") 192...
Shop NowGIGABYTE G24F 2 24" FHD Gaming Monitor - 1920 x 10...
Shop NowPhilips 222S9JML/00 computer monitor 54.6 cm (21.5...
Shop NowBenQ GW2491 computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 ...
Shop NowHP V22v G5 FHD Monitor
Shop NowLG 22U401A-B computer monitor 54.6 cm (21.5") 1920...
Shop NowLenovo C24-40 Monitor
Shop NowViewsonic VA220-H computer monitor 55.9 cm (22") 1...
Shop NowKoorui G2411P computer monitor 60.5 cm (23.8") 192...
Shop NowHP Series 3 Pro 21.45 inch FHD Monitor - 322pv
Shop NowAOC 24B3HA2 computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 ...
Shop NowKoorui E2411F computer monitor 60.5 cm (23.8") 192...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Dahua Technology DHI-LM24-A200Q comput...
£63.08
£52.57
|
Popular
Philips V Line 221V8/00 computer monit...
£72.98
£60.82
|
Hot Product
AOC B2 22B2H/EU computer monitor 54.6...
£74.65
£62.21
|
Recommended
AG Neovo LW-2202 computer monitor 54.6...
£59.40
£49.50
|
New
piXL PXD24VH computer monitor 61 cm (2...
£76.44
£63.70
|
Bestseller
Lenovo C24-40 Monitor
£82.18
£68.48
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
DHI-LM24-A200Q
|
221V8/00
|
22B2H/EU
|
LW-2202
|
PXD24VH
|
63DCKAT6UK
|
| Manufacturer |
Dahua Technology
|
Philips
|
AOC
|
AG Neovo
|
PIXL
|
Lenovo
|
| Display diagonal |
≈ 21 inches
|
≈ 21 inches
|
≈ 21 inches
|
≈ 21 inches
|
≈ 21 inches
|
≈ 21 inches
|
| Display resolution |
1920 x 1080 pixels
|
1920 x 1080 pixels
|
1920 x 1080 pixels
|
1920 x 1080 pixels
|
1920 x 1200 pixels
|
1920 x 1080 pixels
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Built-in camera |
N
|
N/A
|
N
|
N
|
N
|
N
|
| Market positioning |
N/A
|
Home
|
Home
|
Office
|
Home
|
N/A
|
| Native aspect ratio |
16:9
|
16:9
|
16:9
|
16:9
|
16:10
|
16:9
|
| VESA mounting |
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
| NVIDIA G-SYNC |
N/A
|
N
|
N
|
N
|
N
|
N
|
| Built-in USB hub |
N/A
|
N
|
N
|
N
|
N
|
N
|
| AMD FreeSync |
N/A
|
N
|
N
|
N
|
N
|
Y
|
| Display technology |
N/A
|
LED
|
LED
|
LCD
|
LCD
|
LED
|
| Touchscreen |
N
|
N
|
N
|
N
|
N
|
N
|