Sandberg Mousepad Black
£12.54
£10.45
Sandberg Mousepad Black
More Information
| Product colour | Black |
|---|---|
| SKU | 520-05 |
| EAN | 5705730520051 |
| Manufacturer | Sandberg |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Description
Sandberg Mousepad — the perfect surface for your mouse. Non-slip underside to prevent movement due to rapid hand movements. Completely flat surface to ensure precision mouse movements. Supports all types of mouse.
Specifications
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Design | |
| Gaming mouse pad | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Performance | |
| Gaming mouse pad | No |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Wrist rest | No |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 265 mm |
| Package depth | 5.3 mm |
| Package height | 260 mm |
| Package weight | 36 g |
| Width | 260 mm |
| Depth | 6 mm |
| Thickness | 2.2 cm |
| Weight | 30 g |
| Packaging data | |
| Package width | 265 mm |
| Package depth | 5.3 mm |
| Package height | 260 mm |
| Package weight | 36 g |
| Other features | |
| Package width | 265 mm |
| Package depth | 5.3 mm |
| Package height | 260 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Fellowes Breyta XL Mouse Mat Wrist Rest XL Mouse P...
Shop NowFellowes Breyta XL Mouse Mat Wrist Rest XL Mouse P...
Shop NowMediaRange MROS251 mouse pad Black
Shop NowPerixx DX-1000XXL mouse pad Gaming mouse pad Black...
Shop NowLogiLink ID0216 mouse pad Gaming mouse pad Black
Shop NowMionix Alioth Gaming mouse pad Black
Shop NowDurable 570158 mouse pad Charcoal
Shop NoweSTUFF GLB215002 mouse pad Black
Shop NoweSTUFF ES80520BULK mouse pad Black
Shop NowCables Direct MPG-3 mouse pad Grey
Shop NowFellowes Earth Series Mouse Pad Blue Ocean
Shop NowFellowes Earth Series Mousepad Leaves
Shop NowFellowes Earth Series Mousepad - Black
Shop NowCanyon CNS-CMPW5 mouse pad Black
Shop NowLogiLink ID0197 mouse pad Gaming mouse pad Black
Shop NowLogiLink ID0196 mouse pad Gaming mouse pad Black
Shop NowSteelseries QcK Gaming mouse pad Black
Shop NowLogitech Desk Mat Studio Series
Shop NowFellowes 58023 mouse pad Grey
Shop NowFellowes Alfombrilla Black
Shop NowROLINE Mouse Pad, Cloth black
Shop NowStarTech.com Mouse Pad with Hand rest, 6.7x7.1x 0....
Shop NowSandberg Memory Foam Mousepad Round
Shop NowFellowes Mouse Mat Wrist Support - PlushTouch Mous...
Shop NowFellowes 58021 mouse pad Blue
Shop NowSandberg Memory Foam Mousepad Square
Shop NowSandberg Gel Mousepad Wrist Rest BULK
Shop NowSandberg Gel Mousepad with Wrist Rest
Shop NowKensington ErgoSoft Wrist Rest Mouse Pad
Shop NowFellowes Angle Adjustable Mouse Pad Wrist Support ...
Shop NowCHERRY MP 2000 Gaming mouse pad Black
Shop NowSandberg Gamer Mousepad
Shop NowFellowes Premium Mousepad - Black
Shop NowKensington Duo Gel Mouse Pad Wrist Rest — Red
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Bestseller
Sandberg Mousepad Black
£12.54
£10.45
|
New
Cables Direct MPG-3 mouse pad Grey
£13.78
£11.48
|
Popular
Kensington Duo Gel Mouse Pad Wrist Res...
£18.13
£15.11
|
Fellowes 58023 mouse pad Grey
£15.73
£13.11
|
Hot Product
Fellowes Premium Mousepad - Black
£15.73
£13.11
|
Recommended
Kensington Duo Gel Mouse Pad Wrist Res...
£18.13
£15.11
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
520-05
|
MPG-3
|
62401
|
58023
|
58024
|
62402
|
| Manufacturer |
Sandberg
|
Cables Direct
|
Kensington
|
Fellowes
|
Fellowes
|
Kensington
|
| Product colour |
Black
|
Grey
|
N/A
|
Grey
|
Black
|
N/A
|