Fellowes Alfombrilla Black
£14.29
£11.91
Basic Mousepad - Black, 0.60 x 23.00 x 19.00cm
- Protect your desktop and enhance mousing performance optical and laser mouse friendly mousepads ?
- Long lasting polyester surface and foam base for added comfort
More Information
| Product colour | Black |
|---|---|
| SKU | 29704 |
| EAN | 0077511297045 |
| Manufacturer | Fellowes |
| Availability | Y |
Specifications
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Material | |
| Material | EVA (Ethylene Vinyl Acetate), Polyester |
| Technical details | |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Non-slip base | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Design | |
| Gaming mouse pad | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | EVA (Ethylene Vinyl Acetate), Polyester |
| Product colour | Black |
| Performance | |
|---|---|
| Gaming mouse pad | No |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | EVA (Ethylene Vinyl Acetate), Polyester |
| Non-slip base | Yes |
| Product colour | Black |
| Ergonomics | |
| Wrist rest | No |
| Non-slip base | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 224 mm |
| Depth | 186 mm |
| Thickness | 0.6 mm |
| Weight | 20 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Fellowes Breyta XL Mouse Mat Wrist Rest XL Mouse P...
Shop NowSteelseries QcK Gaming mouse pad Black
Shop NowCanyon CNS-CMPW5 mouse pad Black
Shop NowLogiLink ID0197 mouse pad Gaming mouse pad Black
Shop NowLogitech Desk Mat Studio Series
Shop NowFellowes Earth Series Mousepad - Black
Shop NowFellowes Earth Series Mousepad Leaves
Shop NowFellowes Mouse Mat Wrist Support - PlushTouch Mous...
Shop NowFellowes Mouse Mat Wrist Support - PlushTouch Mous...
Shop NowFellowes Earth Series Mouse Pad Blue Ocean
Shop NowFellowes Mouse Mat Wrist Support - Crystals Gel Mo...
Shop NowMediaRange MROS251 mouse pad Black
Shop NowSandberg Memory Foam Mousepad Round
Shop NowROLINE Mouse Pad, Cloth black
Shop NoweSTUFF ES80520BULK mouse pad Black
Shop NoweSTUFF GLB215002 mouse pad Black
Shop NowDurable 570158 mouse pad Charcoal
Shop NowMionix Alioth Gaming mouse pad Black
Shop NowLogiLink ID0216 mouse pad Gaming mouse pad Black
Shop NowPerixx DX-1000XXL mouse pad Gaming mouse pad Black...
Shop NowFellowes Mouse Mat Wrist Support - Photo Gel Mouse...
Shop NowSandberg Memory Foam Mousepad Square
Shop NowStarTech.com Mouse Pad with Hand rest, 6.7x7.1x 0....
Shop NowFellowes 58023 mouse pad Grey
Shop NowSandberg Gamer Mousepad XL
Shop NowSteelseries QcK+ Black
Shop NowKensington ErgoSoft Wrist Rest Mouse Pad
Shop NowSandberg Gel Mousepad with Wrist Rest
Shop NowFellowes Memory Foam Mouse Pad/Wrist Rest Sapphire
Shop NowTrust Bigfoot Gel Mouse Pad
Shop NowSandberg Gel Mousepad Wrist Rest BULK
Shop NowFellowes Angle Adjustable Mouse Pad Wrist Support ...
Shop NowFellowes Mouse Mat Wrist Support - Crystals Gel Mo...
Shop NowSandberg Gamer Mousepad
Shop NowFellowes Premium Mousepad - Black
Shop NowSandberg Mousepad Black
Shop NowKensington Duo Gel Mouse Pad Wrist Rest — Red
Shop NowKensington Duo Gel Mouse Pad Wrist Rest — Blue
Shop NowFellowes Mouse Mat Wrist Support - Crystals Gel Mo...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
New
Fellowes Alfombrilla Black
£14.29
£11.91
|
Recommended
Kensington Duo Gel Mouse Pad Wrist Res...
£18.13
£15.11
|
Fellowes 58023 mouse pad Grey
£15.73
£13.11
|
Bestseller
Sandberg Mousepad Black
£12.54
£10.45
|
Popular
Kensington Height Adjustable Gel Mouse...
£19.70
£16.42
|
Hot Product
Fellowes Premium Mousepad - Black
£15.73
£13.11
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
29704
|
62401
|
58023
|
520-05
|
57711
|
58024
|
| Manufacturer |
Fellowes
|
Kensington
|
Fellowes
|
Sandberg
|
Kensington
|
Fellowes
|
| Product colour |
Black
|
N/A
|
Grey
|
Black
|
Black
|
Black
|