DELL Keyboard and Mouse - KM3322W - US International (QWERTY)
£15.42
£12.85
Keyboard and Mouse - KM3322W - US International (QWERTY)
More Information
| Device interface | RF Wireless |
|---|---|
| Mouse included | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Backlight | No |
| SKU | KM3322W-R-INT |
| EAN | 5397184620984 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Description
Enhance your everyday productivity with this reliable wireless keyboard and mouse combo that's built to last.
Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Recommended usage | Office |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Wrist rest | No |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | US International |
| Connectivity technology | Wireless |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Device interface | RF Wireless |
| Ports & interfaces | |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Wireless range | 10 m |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Keyboard style | Straight |
| Backlight | No |
| Wrist rest | No |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| Scrolling directions | Vertical |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Connectivity technology | Wireless |
| Form factor | Ambidextrous |
| Ergonomics | |
| Wireless range | 10 m |
| Features | |
| Wireless range | 10 m |
| Power | |
| Power source type | Battery |
| Mouse battery type | AA |
| Number of batteries (mouse) | 1 |
| Keyboard battery type | AAA |
| Number of batteries (keyboard) | 2 |
| Mouse | |
|---|---|
| Form factor | Ambidextrous |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Mouse battery type | AA |
| Number of batteries (mouse) | 1 |
| Scrolling directions | Vertical |
| Mouse included | Yes |
| System requirements | |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS, DOS |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Mouse weight | 57.8 g |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 58.32 x 104.9 x 38.87 mm |
| Keyboard weight | 497.12 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 449.2 x 123 x 25.3 mm |
| Packaging data | |
| Batteries included | Yes |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Packaging content | |
| Batteries included | Yes |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Other features | |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wireless |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Philips 3000 series SPK6307BL/40 keyboard Universa...
Shop NowIncase Designed by Microsoft Wired 600 keyboard Un...
Shop NowCHERRY DC 2000
Shop NowCHERRY KC 1000 keyboard Universal USB Czech Black
Shop NowCHERRY KC 1000 keyboard Gaming USB Hungarian Black
Shop NowGenius Computer Technology Smart KB-100 keyboard U...
Shop NowGenius Computer Technology KM-160 keyboard Mouse i...
Shop NowLogiLink ID0181 keyboard Gaming USB English Black
Shop NowLogitech MX PALM REST
Shop NowLenovo USB Calliope keyboard Universal Spanish Bla...
Shop NowEvo Labs KD-101LUK keyboard Office USB QWERTY UK E...
Shop NowCHERRY DC 2000 keyboard Mouse included Universal U...
Shop NowAccuratus KYBAC301-UBLK keyboard USB QWERTY Englis...
Shop NowTrust TK-150 keyboard Universal USB QWERTY UK Engl...
Shop NowKensington KB150 EQ Wireless Keyboard
Shop NowASUS U2000 keyboard Mouse included Universal USB B...
Shop NowCHERRY DC 2000 keyboard Mouse included Universal U...
Shop NowHPE 631362-B21 keyboard Mouse included USB QWERTY ...
Shop NowHP 125 Wired Keyboard
Shop NowHP 125 Wired Keyboard
Shop NowTargus AKM622UK keyboard Mouse included Universal ...
Shop NoweSTUFF GLB212102 keyboard Office USB QWERTY Nordic...
Shop NoweSTUFF GLB211102 keyboard Office USB QWERTY Nordic...
Shop NoweSTUFF GLB211302 keyboard Office USB QWERTY UK Eng...
Shop NoweSTUFF GLB212302 keyboard Office USB QWERTY UK Eng...
Shop NoweSTUFF GLB211202 keyboard Office USB QWERTY US Int...
Shop NowTargus AKM610UK keyboard Mouse included Universal ...
Shop NowOrigin Storage Origin USB Keyboard and Mouse combo
Shop NowOrigin Storage Origin Wireless Keyboard and Mouse ...
Shop NowCHERRY KC 1000 keyboard Universal USB QWERTY Itali...
Shop NowCanyon CNE-CSET1-UK keyboard Mouse included Office...
Shop NowVIDA GAMER BLK 4IN1 USB KB MS HS KIT keyboard Mous...
Shop NowLogitech K120 Corded Keyboard
Shop NowLogitech Desktop MK120
Shop NowLogitech Desktop MK120
Shop NowVIDA REBEL 2IN1 WHITE USB DESK KIT keyboard Mouse ...
Shop NowVIDA GAMER WHT 4IN1 USB KB MS HS KIT keyboard Mous...
Shop NowVIDA REBEL 2IN1 BLACK USB DESK KIT keyboard Mouse ...
Shop NowLenovo 4Y41R64644 keyboard Home/Office USB French ...
Shop NowBelkin BBZ010UK keyboard Mouse included Universal ...
Shop NowCHERRY KC 1000 keyboard USB QWERTY Spanish Black
Shop NowAcer Chrome keyboard
Shop NowCHERRY KC 1000 keyboard Universal USB AZERTY Frenc...
Shop NowCHERRY DC 2000 Corded Keyboard & Mouse Set, Black,...
Shop NoweSTUFF GLB211402 keyboard Office USB QWERTZ German...
Shop NowLogiLink Keyboard Mouse Combo wireless
Shop NowLogitech Desktop MK120
Shop NowV7 CKW350FR Wireless Keyboard and Mouse Combo - FR...
Shop NowLogiLink ID0018A keyboard Universal USB QWERTZ Ger...
Shop NowLogiLink ID0019A keyboard Universal USB QWERTZ Ger...
Shop NowLogiLink ID0138 keyboard Universal USB German Blac...
Shop NowSandberg USB Wired Office Keyboard Nord
Shop NowHP 235 Wireless Mouse and Keyboard Combo
Shop NowCHERRY KC 1000 keyboard USB QWERTY Nordic Black
Shop NowLenovo 4Y41K04067 keyboard RF Wireless + Bluetooth...
Shop NowLogitech Keyboard K120 for Business
Shop NowHP 225 Wireless Keyboard
Shop NowLogitech K120 Corded Keyboard
Shop NowTrust TKM-250 keyboard Mouse included Universal US...
Shop NowLogitech Desktop MK120
Shop NowDELL Wired Keyboard - KB216 - US International (QW...
Shop NowLogitech K120 Corded Keyboard
Shop NowLogitech Keyboard K280e for Business
Shop NowCHERRY KC 1000 keyboard Office USB QWERTZ German G...
Shop NowKensington KM100 EQ Wired Desktop Set
Shop NowDELL Wired Keyboard - KB216 - US International (QW...
Shop NowHP Wired Desktop 320MK Mouse and Keyboard
Shop NowHP 150 Wired Keyboard
Shop NowHP 225 Wired Mouse and Keyboard Combo
Shop NowCHERRY KC 1000 Corded Keyboard, Black, USB (QWERTY...
Shop NowLogitech Keyboard K120 for Business
Shop NowLogitech Desktop MK120
Shop NowHP 150 Wired Mouse and Keyboard
Shop NowHP 235 Wireless Mouse and Keyboard Combo
Shop NowHP Wired Desktop 320K Keyboard
Shop NowCHERRY KC 1000 Corded Keyboard,Pale Grey, USB (QWE...
Shop NowDELL Wired Keyboard - KB216 - UK (QWERTY) - Black ...
Shop NowDELL Wired Keyboard - KB216 - UK (QWERTY) - Black
Shop NowLogitech Desktop MK120
Shop NowLogitech Wireless Combo MK270
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Recommended
DELL Keyboard and Mouse - KM3322W - US...
£15.42
£12.85
|
Bestseller
Logitech Desktop MK120
£17.95
£14.96
|
Logitech Keyboard K120 for Business
£20.46
£17.05
|
Hot Product
Logitech K120 Corded Keyboard
£14.06
£11.72
|
Popular
Logitech Keyboard K120 for Business
£20.46
£17.05
|
Logitech K120 Corded Keyboard
£14.06
£11.72
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
KM3322W-R-INT
|
920-002552
|
920-002479
|
920-002501
|
920-002516
|
920-002489
|
| Manufacturer |
DELL
|
Logitech
|
Logitech
|
Logitech
|
Logitech
|
Logitech
|
| Keyboard layout |
QWERTY
|
QWERTY
|
QWERTY
|
QWERTY
|
QWERTZ
|
QWERTZ
|
| Mouse included |
Y
|
Y
|
N
|
N
|
N
|
N
|
| Backlight |
N
|
N/A
|
N
|
N
|
N/A
|
N/A
|
| Recommended usage |
Office
|
N/A
|
Office
|
Office
|
N/A
|
N/A
|
| Device interface |
RF Wireless
|
USB
|
USB
|
USB
|
USB
|
USB
|
| Connectivity technology |
Wireless
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|