| SKU | DS-72000IT |
| EAN | 4016032356097 |
| Manufacturer | Digitus |
| Availability | Y |
Description
Suitable for DS-7221x-xIT
- Italian keyboard layout for DIGITUS TFT consoles
Keyboard for TFT consoles,black, wired, italian layout
Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Wrist rest | No |
| Windows keys | Yes |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | Italian |
| Connectivity technology | Wired |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Built-in display | No |
| Product colour | Black |
| Keyboard style | Straight |
| Backlight | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Wrist rest | No |
| LED indicators | Yes |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| Windows keys | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| LED indicators | Yes |
| Ergonomics | |
| Built-in display | No |
| Mouse | |
| Mouse included | No |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Keyboard weight | 330 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 346 x 140 x 13 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 4.85 kg |
| Package width | 200 mm |
| Package height | 390 mm |
| Package depth | 400 mm |