EPOS USB-C to USB-A Adapter USB adapter
£6.60
£5.50
EPOS USB-C to USB-A Adapter, USB adapter, Black
More Information
| Product type | USB adapter |
|---|---|
| SKU | 1000932 |
| EAN | 5714708007333 |
| Manufacturer | EPOS |
| Availability | Y |
Description
EPOS USB-C to USB-A Adapter. Product type: USB adapter, Product colour: Black
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | USB adapter |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Product type | USB adapter |
| Package weight | 15 g |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | USB-C |
| Connector 2 | USB-A |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 15 g |
| Package width | 8 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 100 mm |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Packaging data | |
| Package weight | 15 g |
| Package width | 8 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 100 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 210 mm |
| Master (outer) case length | 300 mm |
| Master (outer) case height | 320 mm |
| Products per master (outer) case | 100 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
JPL BL-02+P Cable
Shop NowHP Poly Savi W8210/8220 Charging Cradle
Shop NowHP Poly EncorePro HW530/540 Small Leatherette Ear ...
Shop NowIncase INOM100747-GLGY headphone/headset accessory...
Shop NowHP Poly Blackwire 8225 Leatherette Ear Cushions (2...
Shop NowHP Poly 4 Pin QD Headset to 6 Pin QD Audio Process...
Shop NowPoly Blackwire C510/520 Case
Shop NowHP Poly 6 Pin QD headset to 4 Pin QD Audio Process...
Shop NowHP Poly Savi 7200 Leatherette Ear Cushion (1 Piece...
Shop NowHP Poly Savi 8240/8245 Fit
Shop NowEPOS USB-A to USB-C
Shop NowJPL BL-04+P Cable
Shop NowHP Poly Blackwire BW300 Leatherette Ear Cushion (2...
Shop NowHP Poly Savi 7300 Leatherette Ear Cushions (2 Piec...
Shop NowEPOS ADAPT 100 / C10 leatherette earpads Ear pad
Shop NowOtterBox for Apple AirPods 4th gen Case, Well Red
Shop NowHP Poly Voyager Surround 80/85 UC 3.5mm Audio Adap...
Shop NowJPL BL-04S+P Cable
Shop NowHP Poly 3.5mm to QD Cable (3M)
Shop NowHP Poly Voyager Focus UC Leatherette Ear Cushions ...
Shop NowHP Poly Blackwire 5000 Leatherette Ear Cushions (2...
Shop NowEPOS HZP 25 DW 10
Shop NowHP Poly QD to QD Extension Cable (3M)
Shop NowEPOS DW BATT 03
Shop NowHP Poly Savi Office Telephone Interface Cable
Shop NowHP Poly CS500 Leatherette Ear Cushions (2 Pieces)
Shop NowEPOS HZP 31 SC 200
Shop NowDELL Pro Wired Headset Ear Cushions - HE324
Shop NowHP Poly CS540 Leatherette Ear Cushions (2 Pieces)
Shop NowHP Poly EncorePro HW530/540 Large Leatherette Ear ...
Shop NowHP Poly Voyager 4300 Leatherette Ear Cushions (2 P...
Shop NowHP Poly Blackwire 3200 Leatherette Ear Cushions (2...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Hot Product
EPOS USB-C to USB-A Adapter USB adapter
£6.60
£5.50
|
EPOS USB-A to USB-C
£9.38
£7.82
|
JPL BL-02+P Cable
£8.58
£7.15
|
Popular
JPL BL-04+P Cable
£8.58
£7.15
|
Recommended
EPOS ADAPT 100 / C10 leatherette earpa...
£9.53
£7.94
|
Bestseller
EPOS HZP 31 SC 200
£5.71
£4.76
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1000932
|
1000832
|
575-099-002
|
575-099-003
|
1000912
|
1000791
|
| Manufacturer |
EPOS
|
EPOS
|
JPL
|
JPL
|
EPOS
|
EPOS
|
| Product type |
USB adapter
|
USB adapter
|
Cable
|
Cable
|
Ear pad
|
Ear pad
|