Ergotron StyleView
£41.80
£34.83
10.4 kg max, 20 x 10 cm
More Information
| SKU | 97-780-194 |
|---|---|
| EAN | 0698833039535 |
| Manufacturer | Ergotron |
| Availability | Y |
Description
This handy shelf is designed to hold a wireless scanner base at a convenient working height on StyleView carts. Attach it to the worksurface or to the back of the cart. Also can be easily integrated into a Wall Track system.
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 10.4 kg |
| Product colour | Silver |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.22 kg |
| Width | 200 mm |
| Depth | 100 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 305 mm |
| Package height | 155 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package weight | 1.4 kg |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
HPE Aruba Networking JW054A mounting kit Grey
Shop NowAPC M6 Hardware Kit
Shop NowHoneywell VX89A031RAMBALL mounting kit Black
Shop NowHoneywell VM1010BRKTKIT mounting kit Black
Shop NowOrigin Storage Universal 2.5in to 3.5in Adapter fo...
Shop NowOrigin Storage Caddy for Dell PowerEdge R/T x40 in...
Shop NowOrigin Storage Caddy for Dell PowerEdge R/M/T 610/...
Shop NowLANCOM Wall Mount (LN)
Shop NowRAM Mounts Double U-Bolt Ball Base for 1" - 1.25" ...
Shop NowOrigin Storage Caddy for Dell PowerEdge R730 3.5in...
Shop NowMotorola Stand Gooseneck LS22XX White
Shop NowOrigin Storage Caddy for HPE Proliant DL/ML G8 SAT...
Shop NowOrigin Storage Caddy for Dell PowerEdge R/M/T 610/...
Shop NowOrigin Storage Caddy for HPE Proliant DL/ML G6/G7 ...
Shop NowZebra KT-145344-01 mounting kit Black
Shop NowLenovo 4XF1R07369 mounting kit Black
Shop NowDELL YN6XJ mounting kit Black
Shop NowOrigin Storage Caddy for Dell Precision T7600 SATA...
Shop NowOrigin Storage Caddy for Dell PowerEdge R/T x10/x2...
Shop NowOrigin Storage Caddy for Dell PowerEdge R/T x30 in...
Shop NowOrigin Storage Caddy for HPE Proliant DL/ML G8 SAT...
Shop NowOrigin Storage Caddy for Dell PowerEdge R730 2.5in...
Shop NowOrigin Storage Caddy for Dell PowerEdge R740 3.5in...
Shop NowZebra KT-152098-03 mounting kit Black
Shop NowOrigin Storage S20 Caddy for 3.5in HD Dell P/Edge ...
Shop NowLenovo 5M10U49625 mounting kit
Shop NowHP ProOne G9 VESA Plate with Power Supply Holder
Shop NowDigitus L-Support Sliding Rails for 483 mm (19") N...
Shop NowErgotron Track Mount Bracket Kit Aluminium
Shop NowCompulocks Apple TV Security Mount (4K 3rd Gen) (2...
Shop NowLenovo 03T9717 mounting kit
Shop NowLenovo 0B47374 mounting kit
Shop NowDatalogic Industrial Take Up Reel Black
Shop NowAMX HPX-CPTS100-W Black
Shop NowCisco RACKMNT-19-CMPACT= mounting kit
Shop NowCisco 19-Inch Rackmount for Catalyst 3560, 2960 an...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
New
Ergotron StyleView
£41.80
£34.83
|
Bestseller
Datalogic Industrial Take Up Reel Black
£39.14
£32.62
|
APC M6 Hardware Kit
£60.18
£50.15
|
Recommended
Ergotron Track Mount Bracket Kit Alumi...
£34.61
£28.84
|
Popular
Cisco 19-Inch Rackmount for Catalyst 3...
£57.06
£47.55
|
Hot Product
Lenovo 03T9717 mounting kit
£42.90
£35.75
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
97-780-194
|
7-0404
|
AR8100
|
97-091
|
RCKMNT-19-CMPCT=
|
03T9717
|
| Manufacturer |
Ergotron
|
Datalogic
|
APC
|
Ergotron
|
Cisco
|
Lenovo
|