eSTUFF ES68105010-BULK tablet case
Galaxy Tab S11 OHIO Defender Case - Black
  • MIL-STD-810H drop tested
  • Pencil slot
  • Easy access to all ports and buttons
  • Air cushion corner protection
  • 360° rotatable kick stand
  • Does NOT include a front glass
More Information
More Information
SKU ES68105010-BULK
EAN 5715328138179
Manufacturer eSTUFF
Availability Y
Description
All buttons are protected, but can easily be operated as well as there is easy access to all ports.
The cover does not include a front glass.
The cover is a three layer cover with a hard PC inner cover (2 parts) as well as a silicone skin.
Specifications
Weight & dimensions
Width269 mm
Depth25 mm
Height180 mm
Weight450 g
Package width269 mm
Package depth25 mm
Package height180 mm
Package weight480 g
Packaging data
Package width269 mm
Package depth25 mm
Package height180 mm
Package weight480 g
Delivery Details
  • UK distributors.
  • Order before 4 pm for next-day delivery.
There are deivery surcharges to these postcodes:
Postcode Charge
Suggested Products
OtterBox Defender Case for iPad 7th/8th/9th gen, S...
Shop Now
Shop Now
Targus Click-In 26.7 cm (10.5") Folio Black
Targus Click-In 26.7 cm (10.5") Folio Rose gold