Fellowes 5397402 laminator pouch 100 pc(s)
£15.48
£12.90
Glossy 125 Micron Card Laminating Pouch - 60x90mm
- Ideal for identity cards, credit cards, business cards and visitor cards
- Capture 125 Micron thickness - providing an advanced level of document protection
- 60x90mm card size and gloss finish
- Pack size of 100
- Compatible with all laminator brands
More Information
| SKU | 5397402 |
|---|---|
| EAN | 0043859526338 |
| Manufacturer | Fellowes |
| Availability | Y |
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Surface finish | Glossy |
| Thickness | 0.125 mm |
| Product colour | Transparent |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 94 mm |
| Package height | 64 mm |
| Package depth | 30 mm |
| Package weight | 180 g |
| Width | 90 mm |
| Height | 60 mm |
| Depth | 1 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Surface finish | Glossy |
| Package width | 94 mm |
| Package height | 64 mm |
| Package depth | 30 mm |
| Colour | |
| Product colour | Transparent |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
GBC Lamination Pouch A4 80 Micron
Shop NowFellowes A6 Glossy 125 Micron Laminating Pouch - 1...
Shop NowFellowes Glossy 125 Micron Card Laminating Pouch -...
Shop NowFellowes Glossy 125 Micron Card Laminating Pouch -...
Shop NowFellowes ImageLast A4 80 Micron Laminating Pouch -...
Shop NowFellowes ImageLast A5 80 Micron Laminating Pouch -...
Shop NowFellowes Glossy 125 Micron Card Laminating Pouch -...
Shop NowFellowes 100143437 laminator pouch 100 pc(s)
Shop NowFellowes A4 Glossy 100 Micron Laminating Pouch - 1...
Shop NowIbico Basics Light A4 Laminating Pouches
Shop NowFellowes ImageLast A3 80 Micron Laminating Pouch -...
Shop NowFellowes ImageLast A5 80 Micron Laminating Pouch
Shop NowFellowes 6003301 laminator pouch 100 pc(s)
Shop NowGBC Lamination Pouch A4 75 Micron
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
New
Fellowes 5397402 laminator pouch 100 p...
£15.48
£12.90
|
GBC Lamination Pouch A4 80 Micron
£16.66
£13.88
|
Bestseller
GBC Lamination Pouch A4 75 Micron
£17.82
£14.85
|
Hot Product
Fellowes 6003301 laminator pouch 100 p...
£13.60
£11.33
|
Popular
Fellowes ImageLast A4 80 Micron Lamina...
£12.32
£10.27
|
Recommended
Fellowes ImageLast A4 80 Micron Lamina...
£12.72
£10.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
5397402
|
IB585036
|
3740400
|
6003301
|
5306114
|
5396205
|
| Manufacturer |
Fellowes
|
GBC
|
GBC
|
Fellowes
|
Fellowes
|
Fellowes
|
| Surface finish |
Glossy
|
Glossy
|
Glossy
|
N/A
|
N/A
|
Glossy
|