GBC Lamination Pouch A4 75 Micron
£17.82
£14.85
Lamination Pouch A4 75 Micron
- Lamination protect your documents from dirt, liquid and moisture, standard rigidity
- Glossy finish for enhanced colour
- Rounded edges pouches for effective sealing and a clean, attractive finish
- Pack of 100 pouches
- 216x303mm (A4)
More Information
| SKU | 3740400 |
|---|---|
| EAN | 0033816028654 |
| Manufacturer | GBC |
| Availability | Y |
Description
A convenient, everyday solution to protect and enhance valuable presentation pages, reference lists, product sheets, notices etc. 75 micron gloss. A4 format. Pack size:100.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Surface finish | Glossy |
| Format | A4 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 216 mm |
| Height | 303 mm |
| Depth | 0.15 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Technical details | |
| Surface finish | Glossy |
| Format | A4 |
| Cover thickness | 75 µm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
GBC Lamination Pouch A4 80 Micron
Shop NowFellowes A6 Glossy 125 Micron Laminating Pouch - 1...
Shop NowFellowes Glossy 80 Micron Photo Laminating Pouch -...
Shop NowFellowes Glossy 125 Micron Card Laminating Pouch -...
Shop NowFellowes Glossy 125 Micron Card Laminating Pouch -...
Shop NowFellowes ImageLast A5 80 Micron Laminating Pouch -...
Shop NowFellowes A4 Glossy 100 Micron Laminating Pouch - 1...
Shop NowFellowes Glossy 125 Micron Card Laminating Pouch -...
Shop NowFellowes 100143437 laminator pouch 100 pc(s)
Shop NowFellowes SuperQuick A4 Glossy 80 Micron Laminating...
Shop NowFellowes ImageLast A3 80 Micron Laminating Pouch -...
Shop NowFellowes 6001901 laminator pouch
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Recommended
GBC Lamination Pouch A4 75 Micron
£17.82
£14.85
|
GBC Lamination Pouch A4 80 Micron
£16.66
£13.88
|
Bestseller
Fellowes 6001901 laminator pouch
£16.06
£13.38
|
Popular
Fellowes ImageLast A4 125 Micron Lamin...
£23.68
£19.73
|
New
Fellowes 5397402 laminator pouch 100 p...
£15.48
£12.90
|
Hot Product
Fellowes ImageLast A3 80 Micron Lamina...
£18.30
£15.25
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3740400
|
IB585036
|
6001901
|
5307407
|
5397402
|
5396403
|
| Manufacturer |
GBC
|
GBC
|
Fellowes
|
Fellowes
|
Fellowes
|
Fellowes
|
| Surface finish |
Glossy
|
Glossy
|
N/A
|
N/A
|
Glossy
|
Glossy
|