Getac GMPDX6 stylus pen Black
£46.69
£38.91
Digitizer Pen & Tether
More Information
| SKU | GMPDX6 |
|---|---|
| EAN | 0541314110028 |
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Y |
Description
The digitizer pen provides a more accurate and easy way for data entry and handwritten signature. A shortcut button allows the right mouse button functionality when using the pen.
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Width | 9 mm |
| Height | 109 mm |
| Suitable for touchscreen type | Capacitive |
| Brand compatibility | Getac |
| Product colour | Black |
| Compatibility | UX10 |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Features | |
|---|---|
| Suitable for touchscreen type | Capacitive |
| Brand compatibility | Getac |
| Product colour | Black |
| Compatibility | UX10 |
| Device compatibility | Tablet |
| Weight & dimensions | |
| Width | 9 mm |
| Height | 109 mm |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Microsoft Surface Slim Pen 2 stylus pen 13 g Black
Shop NowNeoLAB Dimo stylus pen Black
Shop NowMAXCases Stylus for Microsoft Surface/Pro/Go (Silv...
Shop NowHP Slim Rechargeable Pen
Shop NowTERRA TN5-133HC-YD stylus pen Black, Silver
Shop NowLogitech Pen USI Stylus for Chromebook
Shop NowMobilis 001030 stylus pen 5 g Black
Shop NowHoneywell CN80-STY-5SH stylus pen Black
Shop NowPanasonic FZ-VNP026U stylus pen 11.3 g Black
Shop NowZAGG Pro Stylus 2 stylus pen Grey
Shop NoweSTUFF ES68900010 stylus pen 14 g White
Shop NowLogitech Crayon
Shop NowALOGIC ALIPSW-BLU stylus pen 15 g Blue
Shop NowLenovo Tab Pen Plus stylus pen 14 g Metallic
Shop NowALOGIC ALIPSW-GRN stylus pen 15 g Green
Shop NowALOGIC ALIPSW-PNK stylus pen 15 g Blue
Shop NowALOGIC ALIPSW-YEL stylus pen 15 g Yellow
Shop NowHP Slim Rechargeable Pen
Shop NowWacom LP1100K stylus pen Black
Shop NowDELL Pro Premium Active Pen - PN7522W
Shop NowMotorola SG-TC7X-STYLUS-03 stylus pen Black
Shop NowDELL Pro Plus Active Pen - PN5122W
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Popular
Getac GMPDX6 stylus pen Black
£46.69
£38.91
|
Bestseller
Motorola SG-TC7X-STYLUS-03 stylus pen...
£39.25
£32.71
|
Mobilis 001030 stylus pen 5 g Black
£56.58
£47.15
|
Hot Product
Wacom LP1100K stylus pen Black
£41.35
£34.46
|
Recommended
Logitech Crayon
£58.31
£48.59
|
Honeywell CN80-STY-5SH stylus pen Black
£45.40
£37.83
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GMPDX6
|
SG-TC7X-STYLUS-03
|
001030
|
LP1100K
|
914-000034
|
CN80-STY-5SH
|
| Manufacturer |
Getac
|
Zebra
|
Mobilis
|
Wacom
|
Logitech
|
Honeywell
|
| Brand compatibility |
Getac
|
N/A
|
Any brand
|
Wacom
|
Apple (brand)
|
Honeywell
|
| Device compatibility |
Tablet computer
|
N/A
|
N/A
|
Graphic tablet
|
Tablet computer
|
N/A
|