HyperX Wrist Rest - Keyboard - Full Size
£23.34
£19.45
HyperX Wrist Rest - Keyboard - Full Size
More Information
| SKU | 4P5M9AA#ABF |
|---|---|
| EAN | 0196188048702 |
| Manufacturer | HyperX |
| Availability | Y |
Description
The HyperX Wrist Rest provides comfortable wrist cushioning for gamers who use full-sized keyboards. It has an anti-slip natural rubber underside crafted to remain stable while your fingers fly across the keys. Built to last, the HyperX Wrist Rest features anti-fray stitching, and is constructed with a focus on quality, so it’ll provide long-lasting comfort session after session.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Material | Rubber |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Non-slip base | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 311 g |
| Dimensions (WxDxH) | 457 x 88 x 22 mm |
| Width | 457 mm |
| Depth | 88 mm |
| Height | 22 mm |
| Package width | 467 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package height | 31 mm |
| Package type | Box |
| Packaging data | |
| Package width | 467 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package height | 31 mm |
| Package type | Box |
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Rubber |
| Product colour | Black |
| Packaging content | |
| Packaging content | Wrist Rest |
| Logistics data | |
| UNSPSC-code | 43211806 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Fellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Keyboard Wrist...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Compact Keyboa...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Compact Keyboa...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Keyboard Wrist...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Compact Keyboa...
Shop NowDurable 5749-58 wrist rest Gel Charcoal
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - PlushTouch Wrist Re...
Shop NowEsselte Wrist Rest – Gel – All-in-one
Shop NowKeychron PR4 wrist rest Wood
Shop NowKeychron PR1 wrist rest Wood
Shop NowKeychron PR3 wrist rest Wood
Shop NowSandberg Memory Foam Wrist Rest 48cm
Shop NowFellowes 9143703 wrist rest Purple
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - Health-V Wrist Rest...
Shop NowSandberg Wrist Rest Pro XXL
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - PlushTouch Wrist Re...
Shop NowSandberg Gel wrist rest for keyboard
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - Crystals Gel Wrist ...
Shop NowKensington Height Adjustable Gel Keyboard Wrist Re...
Shop NowKensington Duo Gel Keyboard Wrist Rest — Blue
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Bestseller
Kensington Height Adjustable Gel Keybo...
£23.39
£19.49
|
Popular
Kensington Duo Gel Keyboard Wrist Rest...
£19.04
£15.87
|
Recommended
Kensington Duo Gel Keyboard Wrist Rest...
£24.76
£20.63
|
Fellowes Keyboard Wrist Rest - Health-...
£21.55
£17.96
|
Sandberg Gel wrist rest for keyboard
£21.78
£18.15
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
22701
|
62398
|
62397
|
9182801
|
520-25
|
| Manufacturer |
Kensington
|
Kensington
|
Kensington
|
Fellowes
|
Sandberg
|
| Product colour |
Black
|
Red
|
N/A
|
Black
|
Black
|