Keychron PR1 wrist rest Wood
£24.76
£20.63
Wooden Palm Rest, K2 / K2 Pro / K6 / K6 Pro, 65%
More Information
| SKU | PR1 |
|---|---|
| EAN | 0617748997808 |
| Manufacturer | Keychron |
| Availability | Y |
Description
Excellent Ergonomic Support
Crafted of streamlined solid wood to provide amazing ergonomic support and comfort no matter cranking out emails or gaming.
The Keychron Palm Rest
The wooden palm rest for the Keychron keyboards is crafted to provide amazing ergonomic support and comfort when gaming. Provides you with excellent ergonomic support and maintains maximum comfort for spending long hours at the desk.
Crafted of streamlined solid wood to provide amazing ergonomic support and comfort no matter cranking out emails or gaming.
The Keychron Palm Rest
The wooden palm rest for the Keychron keyboards is crafted to provide amazing ergonomic support and comfort when gaming. Provides you with excellent ergonomic support and maintains maximum comfort for spending long hours at the desk.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Material | Wood |
| Easy to clean | Yes |
| Product colour | Wood |
| Compatibility | Keychron K2 / K2 Pro / K6 / K6 Pro |
| Weight & dimensions | |
| Dimensions (WxDxH) | 317 x 80 x 15 mm |
| Width | 317 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 15 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Material | Wood |
| Product colour | Wood |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
HyperX Wrist Rest - Keyboard - Full Size
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Keyboard Wrist...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Compact Keyboa...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Compact Keyboa...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - PlushTouch Wrist Re...
Shop NowEsselte Wrist Rest – Gel – All-in-one
Shop NowKeychron PR4 wrist rest Wood
Shop NowKeychron PR3 wrist rest Wood
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - Health-V Wrist Rest...
Shop NowFellowes 9143703 wrist rest Purple
Shop NowSandberg Memory Foam Wrist Rest 48cm
Shop NowSandberg Gel wrist rest for keyboard
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - Photo Gel Wrist Res...
Shop NowSandberg Wrist Rest Pro XXL
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - Crystals Gel Wrist ...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - PlushTouch Wrist Re...
Shop NowKensington Height Adjustable Gel Keyboard Wrist Re...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Keychron PR1 wrist rest Wood
£24.76
£20.63
|
Bestseller
Kensington Height Adjustable Gel Keybo...
£17.63
£14.69
|
Popular
Fellowes Keyboard Wrist Rest - Health-...
£21.55
£17.96
|
Recommended
Sandberg Gel wrist rest for keyboard
£21.12
£17.60
|
Hot Product
Fellowes Keyboard Wrist Rest - Crystal...
£20.33
£16.94
|
New
Fellowes 9143703 wrist rest Purple
£20.33
£16.94
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PR1
|
22701
|
9182801
|
520-25
|
9113709
|
9143703
|
| Manufacturer |
Keychron
|
Kensington
|
Fellowes
|
Sandberg
|
Fellowes
|
Fellowes
|
| Product colour |
Wood colour
|
Black
|
Black
|
Black
|
Blue
|
Purple
|