Sandberg Wrist Rest Pro XXL
£23.76
£19.80
Sandberg Wrist Rest Pro XXL
- Fits for keyboard and mouse
- Comfortable relief of your wrists
More Information
| SKU | 520-36 |
|---|---|
| EAN | 5705730520365 |
| Manufacturer | Sandberg |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Description
Sandberg Wrist Rest Pro XXL makes it comfortable to work for long periods with keyboard and mouse. Stays in place thanks to the non-slip underside, even when you make rapid mouse movements or keystrokes. Stitched edges to avoid fraying.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Dimensions (WxDxH) | 712 x 120 x 23 mm |
| Width | 712 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 23 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Keychron PR3 wrist rest Wood
Shop NowHyperX Wrist Rest - Keyboard - Full Size
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Keyboard Wrist...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Compact Keyboa...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Compact Keyboa...
Shop NowEsselte Wrist Rest – Gel – All-in-one
Shop NowKeychron PR4 wrist rest Wood
Shop NowKeychron PR1 wrist rest Wood
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - PlushTouch Wrist Re...
Shop NowFellowes 9143703 wrist rest Purple
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - Health-V Wrist Rest...
Shop NowSandberg Memory Foam Wrist Rest 48cm
Shop NowSandberg Gel wrist rest for keyboard
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - Photo Gel Wrist Res...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - Crystals Gel Wrist ...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - PlushTouch Wrist Re...
Shop NowKensington Height Adjustable Gel Keyboard Wrist Re...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Hot Product
Sandberg Wrist Rest Pro XXL
£23.76
£19.80
|
Bestseller
Kensington Height Adjustable Gel Keybo...
£23.39
£19.49
|
Popular
Fellowes Keyboard Wrist Rest - Health-...
£21.55
£17.96
|
Sandberg Gel wrist rest for keyboard
£21.12
£17.60
|
Recommended
Fellowes Keyboard Wrist Rest - Crystal...
£20.33
£16.94
|
New
Fellowes 9143703 wrist rest Purple
£20.33
£16.94
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
520-36
|
22701
|
9182801
|
520-25
|
9113709
|
9143703
|
| Manufacturer |
Sandberg
|
Kensington
|
Fellowes
|
Sandberg
|
Fellowes
|
Fellowes
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Blue
|
Purple
|