Lian Li GA II Hydroshift II LCD-C 360TL Processor All-in-one liquid cooler 12 cm Black 1 pc(s)
£222.19
£185.16
2000-2500RPM±10%, 33 dBA, 500nit, 400 x 122 x 24mm, 0,200-2600RPM, Black
- Side-mounted tubing and concealed wiring for a minimal, tubeless appearance.
- Features a 2.1” IPS LCD with 480×480 resolution, 500-nit brightness, and 60Hz refresh rate.
- Offers Offline, Wireless, and Advanced USB-connected control modes.
- Three configurations: with TL Wireless, CL Wireless, or fanless for full DIY flexibility.
- Precision tubing alignment with adjustable routing for cleaner builds.
- Slimmed-down 360mm radiator (400×122×24mm) for enhanced case compatibility.
- Pre-installed UNI FANs and support for L-Connect 3 software customization.
- Includes redesigned mounting bracket and 6-year warranty.
More Information
| SKU | GHS2LCD36TB |
|---|---|
| EAN | 4718466018014 |
| Manufacturer | LIAN LI |
| Availability | Y |
| Product Family | GA II |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
Description
Equipped with UNI FAN TL Wireless, this version offers a perfect blend of striking aesthetics and high-performance cooling.
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Processor |
| Bearing type | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
| Noise level (high speed) | 33 dB |
| Type | All-in-one liquid cooler |
| Fan diameter | 12 cm |
| Supported processor sockets | LGA 1700, LGA 1851, Socket AM4, Socket AM5 |
| Maximum airflow | 90.1 cfm |
| Minimum air pressure | 3.97 mmH2O |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pump noise level | 28 dB |
| Design | |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Product colour | Black |
| Illumination LED | Yes |
| Display type | LCD |
| Fan controller | Yes |
| Technical details | |
|---|---|
| Noise level (high speed) | 33 dB |
| Type | All-in-one liquid cooler |
| Fan diameter | 12 cm |
| Supported processor sockets | LGA 1700, LGA 1851, Socket AM4, Socket AM5 |
| Maximum airflow | 90.1 cfm |
| Minimum air pressure | 3.97 mmH2O |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Illumination LED | Yes |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Fan dimensions (W x D x H) | 124 x 120 x 28 mm |
| Radiator width | 40 cm |
| Radiator depth | 12.2 cm |
| Radiator height | 2.4 cm |
| Tube length | 47.5 cm |
| Pump width | 8.7 cm |
| Pump depth | 8.7 cm |
| Pump height | 6.9 cm |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
TRYX Panorama SE ARGB 360 Processor All-in-one liq...
Shop NowASUS ROG RYUJIN III 360 ARGB EXTREME WHT Processor...
Shop NowHPE P48820-B21 Computer case Fan
Shop NowASUS ROG STRIX LC III 360 ARGB Processor All-in-on...
Shop NowASUS ROG Strix LC III 360 ARGB White Edition Proce...
Shop NowASUS ProArt LC 360 Processor Liquid cooling kit 12...
Shop NowCorsair iCUE LINK TITAN 360 RX LCD Processor All-i...
Shop NowASUS ROG RYUJIN III 240 ARGB White Edition Process...
Shop NowASUS ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme Computer case...
Shop NowNZXT Kraken Elite 240 RGB Processor All-in-one liq...
Shop NowNZXT Kraken Elite 360 RGB Processor All-in-one liq...
Shop NowNZXT Kraken Elite 360 RGB Processor All-in-one liq...
Shop NowNZXT Kraken Elite 240 Processor All-in-one liquid ...
Shop NowNZXT Kraken Elite 360 Processor All-in-one liquid ...
Shop NowASUS ProArt LC 420 Processor All-in-one liquid coo...
Shop NowNZXT Kraken Plus 360 RGB Processor All-in-one liqu...
Shop NowNZXT Kraken Elite 420 RGB Processor All-in-one liq...
Shop NowNZXT Kraken Plus 360 RGB Processor All-in-one liqu...
Shop NowNZXT Kraken Elite 240 RGB Processor All-in-one liq...
Shop NowNZXT Kraken Elite 420 RGB Processor All-in-one liq...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Lian Li GA II Hydroshift II LCD-C 360T...
£222.19
£185.16
|
Hot Product
ASUS ROG RYUJIN III 240 ARGB White Edi...
£224.04
£186.70
|
New
Lian Li GALAHAD II LCD SL-INF Processo...
£295.36
£246.13
|
Popular
Lian Li GA II LCD Processor Liquid coo...
£253.55
£211.29
|
Bestseller
ASUS ProArt LC 420 Processor All-in-on...
£302.18
£251.82
|
Recommended
HPE P48820-B21 Computer case Fan
£253.82
£211.52
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GHS2LCD36TB
|
90RC00K2-M0UAY0
|
GA2ALCD36INW
|
GA2ALCD36B
|
90RC00N0-M0UAY0
|
P48820-B21B
|
| Manufacturer |
LIAN LI
|
ASUS
|
LIAN LI
|
LIAN LI
|
ASUS
|
HPE
|
| Type |
All-in-one liquid cooler
|
All-in-one liquid cooler
|
Liquid cooling kit
|
Liquid cooling kit
|
All-in-one liquid cooler
|
fan
|
| Suitable location |
Processor
|
Processor
|
Processor
|
Processor
|
Processor
|
Computer case
|