LogiLink ID0150 mouse pad Black
£6.37
£5.31
220 x 180mm, leather design, black
- Stylish leather design
- Anti-slip coating on the bottom for maximum grip
- Non-skid rubber base protects desktop from scratches
- Ideal for optical and laser mice
- Dimension: 220 x 180 mm
- Height: 3 mm
More Information
| Product colour | Black |
|---|---|
| SKU | ID0150 |
| EAN | 4052792043921 |
| Manufacturer | LogiLink |
| Availability | Y |
Description
LogiLink’s mousepad in leather design impresses with its elegant appearance, its accent seam and the embossed logo. In addition to this noble look, the leatherette surface provides a pleasant feel and the anti-slip coating on the back a maximum grip.
Specifications
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Material | |
| Material | Leather |
| Technical details | |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Non-slip base | Yes |
| Recommended usage | Universal |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Design | |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Leather |
| Product colour | Black |
| Performance | |
|---|---|
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Leather |
| Non-slip base | Yes |
| Recommended usage | Universal |
| Product colour | Black |
| Ergonomics | |
| Wrist rest | No |
| Non-slip base | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 220 mm |
| Depth | 180 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
LogiLink ID0195 mouse pad Gaming mouse pad Black
Shop NowPerixx DX-1000L mouse pad Gaming mouse pad Black, ...
Shop NowLogiLink ID0221 mouse pad Gaming mouse pad Blue
Shop NowLogiLink ID0221 Gaming mouse pad Pink
Shop NowSureFire Silent Flight RGB-680 Gaming mouse pad Bl...
Shop NowLogiLink ID0183 mouse pad Gaming mouse pad Black
Shop NowLogiLink Q1 Mate Black, White
Shop NowLogiLink ID0027P mouse pad Pink
Shop NowLogitech Mouse Pad
Shop NowLogitech Mouse Pad
Shop NowLogiLink Mousepad XXL Black
Shop NowLogiLink ID0027 mouse pad Black
Shop NowLogiLink ID0027B mouse pad Blue
Shop NowManhattan Wrist Gel Support Pad and Mouse Mat, Bla...
Shop NowFellowes Mouse Mat Wrist Support Memory Foam Mouse...
Shop NowFellowes Mouse Mat Wrist Support - Memory Foam Mou...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
New
LogiLink ID0150 mouse pad Black
£6.37
£5.31
|
Bestseller
Fellowes Mouse Mat Wrist Support - Mem...
£8.89
£7.41
|
Popular
Manhattan Wrist Gel Support Pad and Mo...
£5.23
£4.36
|
Recommended
LogiLink ID0027P mouse pad Pink
£6.70
£5.58
|
Hot Product
LogiLink ID0027 mouse pad Black
£6.11
£5.09
|
LogiLink Mousepad XXL Black
£5.88
£4.90
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ID0150
|
9175801
|
434362
|
ID0027P
|
ID0027
|
ID0017
|
| Manufacturer |
LogiLink
|
Fellowes
|
Manhattan
|
LogiLink
|
LogiLink
|
LogiLink
|
| Product colour |
Black
|
N/A
|
Black
|
Pink
|
Black
|
Black
|