LogiLink ID0183 mouse pad Gaming mouse pad Black
£8.42
£7.02
Gaming mousepad with RGB lighting
More Information
| Product colour | Black |
|---|---|
| SKU | ID0183 |
| EAN | 4052792051612 |
| Manufacturer | LogiLink |
| Availability | Y |
Description
Product information "Gaming mousepad with RGB lighting"
Improve your gaming experience and get a true eye-catcher onto your desk! LogiLink’s RGB gaming mousepad combines a high speed, precise, accurate mouse control with an RGB illumination just like you want it. You can easily switch the LED lighting modes and colors to get deeper into your gaming mood. In addition, the non-slip rubber base ensures a consistent stability on your desk.
Improve your gaming experience and get a true eye-catcher onto your desk! LogiLink’s RGB gaming mousepad combines a high speed, precise, accurate mouse control with an RGB illumination just like you want it. You can easily switch the LED lighting modes and colors to get deeper into your gaming mood. In addition, the non-slip rubber base ensures a consistent stability on your desk.
Specifications
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Material | |
| Material | Polyester, Rubber |
| Technical details | |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| USB powered | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| LED backlight | Yes |
| Design | |
| Gaming mouse pad | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Polyester, Rubber |
| Product colour | Black |
| Performance | |
|---|---|
| Gaming mouse pad | Yes |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Polyester, Rubber |
| USB powered | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| LED backlight | Yes |
| Product colour | Black |
| Backlight colour | Various |
| Ergonomics | |
| Wrist rest | No |
| LED backlight | Yes |
| Backlight colour | Various |
| Weight & dimensions | |
| Width | 350 mm |
| Depth | 260 mm |
| Thickness | 0.3 mm |
| Weight | 210 g |
| Power | |
| USB powered | Yes |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Perixx DX-1000L mouse pad Gaming mouse pad Black, ...
Shop NowLogiLink ID0221 mouse pad Gaming mouse pad Blue
Shop NowLogiLink ID0195 mouse pad Gaming mouse pad Black
Shop NowLogiLink ID0196 mouse pad Gaming mouse pad Black
Shop NowLogiLink ID0221 Gaming mouse pad Pink
Shop NowSureFire Silent Flight RGB-680 Gaming mouse pad Bl...
Shop NowPerixx DX-1000XL mouse pad Gaming mouse pad Black,...
Shop NowLogiLink Q1 Mate Black, White
Shop NowDurable 570158 mouse pad Charcoal
Shop NowUrban Factory SOFTEE: ERGONOMIC MOUSE PAD WITH WRI...
Shop NowFellowes 58021 mouse pad Blue
Shop NowFellowes Mouse Mat Wrist Support Memory Foam Mouse...
Shop NowSandberg Mousepad Black
Shop NowKensington Foam Mousepad with Integral Wrist Rest ...
Shop NowFellowes Mouse Mat Wrist Support - Memory Foam Mou...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
LogiLink ID0183 mouse pad Gaming mouse...
£8.42
£7.02
|
Hot Product
Fellowes Mouse Mat Wrist Support - Mem...
£8.89
£7.41
|
Recommended
Sandberg Mousepad Black
£12.54
£10.45
|
Bestseller
Kensington Foam Mousepad with Integral...
£10.01
£8.34
|
LogiLink Q1 Mate Black, White
£8.04
£6.70
|
Popular
Fellowes Mouse Mat Wrist Support Memor...
£8.30
£6.92
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ID0183
|
9175801
|
520-05
|
62384
|
ID0055
|
9176501
|
| Manufacturer |
LogiLink
|
Fellowes
|
Sandberg
|
Kensington
|
LogiLink
|
Fellowes
|
| Product colour |
Black
|
N/A
|
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|