Neomounts ADS06-123WH Cable cover - magnetic fixture - universal
£12.35
£10.29
Neomounts ADS06-123WH Cable cover - magnetic fixture - universal - white
More Information
Description
Keep your workspace organized with the ADS06-123WH cable cover. Designed for quick and secure installation, it features two powerful magnetic strips for a firm hold. Ideal for guiding and concealing cables, it helps maintain a tidy and clutter-free setup. The sleek matt finish seamlessly complements almost any desk for a clean and professional look.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable duct |
| Product colour | White |
| Material | Steel |
| Country of origin | China |
| Purpose | Desk |
| Mounting | Magnetic fixture |
| Weight & dimensions | |
| Width | 50 mm |
| Depth | 32 mm |
| Height | 350 mm |
| Weight | 360 g |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 7326909890 |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 35 mm |
| Package weight | 400 g |
| Package height | 55 mm |
| Package depth | 357 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 16.9 kg |
| Products per master (outer) case | 40 pc(s) |
| Master (outer) case width | 240 mm |
| Master (outer) case length | 370 mm |
| Master (outer) case height | 375 mm |
| Harmonized System (HS) code | 7326909890 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Digitus Flexible Cable Tube with Hook and Loop Fas...
Shop NowNeomounts ADS06-142BL Cable sleeve - for 1-5 cable...
Shop NowNeomounts ADS06-140WH Cable sleeve - for 1-3 cable...
Shop NowNeomounts ADS06-141BL Cable sleeve - for 1-4 cable...
Shop NowNeomounts ADS06-141WH Cable sleeve - for 1-4 cable...
Shop NowLogiLink KAB0084 cable organizer Universal Cable c...
Shop NowCables Direct AV-MODBBSF cable organizer Cable box...
Shop NowCables Direct UT-744WH cable organizer Wall White ...
Shop NowCables Direct UT-732BK cable organizer Wall Black,...
Shop NowCables Direct UT-742WH cable organizer Wall White ...
Shop NowLogiLink KAB0062 cable organizer Cable box Black 1...
Shop NowStarTech.com 2.5 m (8.2 ft.) Cable-Management Slee...
Shop NowLogiLink KAB0070 cable organizer Desk Cable tray B...
Shop NowStarTech.com 10ft (3m) Cable Management Sleeve, Tr...
Shop NowCables Direct UT-734BK cable organizer Wall Black,...
Shop NowStarTech.com 6.5' (2m) Cable Management Sleeve - F...
Shop NowFellowes CableZip Floor Cable flex tube Silver 1 p...
Shop NowFellowes CableZip - Black
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Hot Product
Neomounts ADS06-123WH Cable cover - ma...
£12.35
£10.29
|
Bestseller
Fellowes CableZip - Black
£17.44
£14.53
|
Recommended
LogiLink KAB0062 cable organizer Cable...
£14.04
£11.70
|
New
Cables Direct UT-742WH cable organizer...
£14.41
£12.01
|
Cables Direct UT-732BK cable organizer...
£14.59
£12.16
|
Popular
Cables Direct UT-734BK cable organizer...
£14.92
£12.43
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ADS06-123WH
|
99439
|
KAB0062
|
UT-742WH
|
UT-732BK
|
UT-734BK
|
| Manufacturer |
Neomounts
|
Fellowes
|
LogiLink
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
| Type |
Cable duct
|
Cable sleeve
|
Cable box
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|