Fellowes CableZip Floor Cable flex tube Silver 1 pc(s)
£13.70
£11.42
CableZip, Silver, 2m
- Effortlessly organise wires and cables to remove clutter and avoid trip hazards
- Included hand tool makes it quick and easy to use
- Fully reusable and flexible. CableZipTM can be easily cut to the required size, or combine two together for longer wires
- 200cm long and 2cm in diameter
- Available in black, white or silver
More Information
| Type | Cable flex tube |
|---|---|
| SKU | 9929801 |
| EAN | 0043859748655 |
| Manufacturer | Fellowes |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable flex tube |
| Product colour | Silver |
| Material | Plastic |
| Purpose | Floor |
| Weight & dimensions | |
| Length | 200 mm |
| Width | 20 mm |
| Depth | 2000 mm |
| Height | 20 mm |
| Weight | 90 g |
| Length | 2 m |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 184.2 mm |
| Package weight | 180 g |
| Package height | 225.4 mm |
| Package depth | 55.6 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Digitus Flexible Cable Tube with Hook and Loop Fas...
Shop NowNeomounts ADS06-142BL Cable sleeve - for 1-5 cable...
Shop NowNeomounts ADS06-140WH Cable sleeve - for 1-3 cable...
Shop NowNeomounts ADS06-141BL Cable sleeve - for 1-4 cable...
Shop NowNeomounts ADS06-123WH Cable cover - magnetic fixtu...
Shop NowNeomounts ADS06-141WH Cable sleeve - for 1-4 cable...
Shop NowLogiLink KAB0084 cable organizer Universal Cable c...
Shop NowVivolink PROFIX cable organizer Wall Cable clip Bl...
Shop NowDigitus Flexible Cable Tube with a Pulling Aid, 5 ...
Shop NowCables Direct AV-MODBBSF cable organizer Cable box...
Shop NowCables Direct UT-744WH cable organizer Wall White ...
Shop NowCables Direct UT-732BK cable organizer Wall Black,...
Shop NowCables Direct UT-742WH cable organizer Wall White ...
Shop NowStarTech.com 2.5 m (8.2 ft.) Cable-Management Slee...
Shop NowLogiLink KAB0070 cable organizer Desk Cable tray B...
Shop NowStarTech.com Cable Management Spine
Shop NowCables Direct UT-734BK cable organizer Wall Black,...
Shop NowStarTech.com 6.5' (2m) Cable Management Sleeve - F...
Shop NowFellowes CableZip Floor Cable flex tube White 1 pc...
Shop NowStarTech.com 10ft (3m) Cable Management Sleeve, Tr...
Shop NowFellowes CableZip - Black
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Hot Product
Fellowes CableZip Floor Cable flex tub...
£13.70
£11.42
|
Bestseller
Fellowes CableZip - Black
£17.44
£14.53
|
New
Cables Direct UT-742WH cable organizer...
£14.41
£12.01
|
Cables Direct UT-732BK cable organizer...
£14.59
£12.16
|
Popular
Cables Direct UT-734BK cable organizer...
£14.92
£12.43
|
Recommended
Cables Direct UT-744WH cable organizer...
£14.92
£12.43
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
9929801
|
99439
|
UT-742WH
|
UT-732BK
|
UT-734BK
|
UT-744WH
|
| Manufacturer |
Fellowes
|
Fellowes
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
| Type |
Cable flex tube
|
Cable sleeve
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|