Optoma BL-FP330B projector lamp 330 W P-VIP
£409.55
£341.29
f / Optoma TW775/TW7755/TX785/TX7855/TW6000/TX7000, Black
More Information
| SKU | BL-FP330B |
|---|---|
| EAN | 7964350110860 |
| Manufacturer | Optoma |
| Availability | Y |
Description
UPC Code: 796435 01 108 6
Product Dimension: 4" x 4" x 4"
Product Dimension: 4" x 4" x 4"
Specifications
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 330 W |
| Lamp type | P-VIP |
| Features | |
| Bulb power | 330 W |
| Lamp type | P-VIP |
| Compatibility | Optoma TW775, TW7755, TX785, TX7855, TW6000, TX7000 |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatibility | Optoma TW775, TW7755, TX785, TX7855, TW6000, TX7000 |
| Weight & dimensions | |
| Dimensions (WxDxH) | 101.6 x 101.6 x 101.6 mm |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 101.6 x 101.6 x 101.6 mm |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Vivitek 5811116765-SU projector lamp 380 W UHP
Shop NowInFocus Replacement Lamp for, IN5312, IN5314, IN53...
Shop NowOptoma 5811116283-SOT / DE.5811116911-SOT projecto...
Shop NowOptoma 5811118128-SOT / BL-FP370A projector lamp 3...
Shop NowSanyo 610-285-4824 / POA-LMP28 projector lamp 250 ...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Recommended
Optoma BL-FP330B projector lamp 330 W...
£409.55
£341.29
|
Vivitek 5811116765-SU projector lamp 3...
£409.55
£341.29
|
New
InFocus Replacement Lamp for, IN5312,...
£409.55
£341.29
|
Optoma 5811116283-SOT / DE.5811116911-...
£409.55
£341.29
|
Optoma 5811118128-SOT / BL-FP370A proj...
£409.55
£341.29
|
Sanyo 610-285-4824 / POA-LMP28 project...
£379.48
£316.23
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
BL-FP330B
|
5811116765-SU
|
SP-LAMP-073
|
5811116283-SOT / DE.5811116911-SOT
|
5811118128-SOT / BL-FP370A
|
610-285-4824 / POA-LMP28
|
| Manufacturer |
Optoma
|
Vivitek
|
Infocus
|
Optoma
|
Optoma
|
Sanyo
|
| Brand compatibility |
N/A
|
Vivitek
|
Infocus
|
Optoma
|
Optoma
|
Sanyo
|