Vivitek 5811116765-SU projector lamp 380 W UHP
£409.55
£341.29
Replacement lamp for D5000
More Information
| Brand compatibility | Vivitek |
|---|---|
| SKU | 5811116765-SU |
| EAN | 4250359413235 |
| Manufacturer | Vivitek |
| Availability | Y |
Description
Replacement lamp for D5000.
Specifications
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 380 W |
| Lamp type | UHP |
| Service life of lamp (economic mode) | 2000 h |
| Service life of lamp | 1500 h |
| Features | |
| OEM code | 5811116765-SU |
| Manual | Yes |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Bulb manufacturer | Philips |
| Country of origin | Taiwan |
| Brand compatibility | Vivitek |
| Bulb power | 380 W |
| Lamp type | UHP |
| Service life of lamp (economic mode) | 2000 h |
| Service life of lamp | 1500 h |
| Compatibility | D5000 |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Vivitek |
| Compatibility | D5000 |
| Package type | Box |
| OEM code | 5811116765-SU |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package material | Carton |
| Supplier features | |
| Commercial unit type | Consumer unit spare part |
| Other features | |
| Package type | Box |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Optoma BL-FP330B projector lamp 330 W P-VIP
Shop NowInFocus Replacement Lamp for, IN5312, IN5314, IN53...
Shop NowOptoma 5811116283-SOT / DE.5811116911-SOT projecto...
Shop NowOptoma 5811118128-SOT / BL-FP370A projector lamp 3...
Shop NowSanyo 610-285-4824 / POA-LMP28 projector lamp 250 ...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Vivitek 5811116765-SU projector lamp 3...
£409.55
£341.29
|
Recommended
Optoma BL-FP330B projector lamp 330 W...
£409.55
£341.29
|
New
InFocus Replacement Lamp for, IN5312,...
£409.55
£341.29
|
Optoma 5811116283-SOT / DE.5811116911-...
£409.55
£341.29
|
Optoma 5811118128-SOT / BL-FP370A proj...
£409.55
£341.29
|
Sanyo 610-285-4824 / POA-LMP28 project...
£379.48
£316.23
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
5811116765-SU
|
BL-FP330B
|
SP-LAMP-073
|
5811116283-SOT / DE.5811116911-SOT
|
5811118128-SOT / BL-FP370A
|
610-285-4824 / POA-LMP28
|
| Manufacturer |
Vivitek
|
Optoma
|
Infocus
|
Optoma
|
Optoma
|
Sanyo
|
| Brand compatibility |
Vivitek
|
N/A
|
Infocus
|
Optoma
|
Optoma
|
Sanyo
|