Panasonic FZ-VEBN111A3 mobile device dock station Tablet/Smartphone Black
£276.41
£230.34
TOUGHBOOK FZ-N1 Desktop Cradle / Dock
- Compatible with TOUGHBOOK FZ-N1
- Part number FZ-VEBN111A
- RJ-45 x 1
- USB 2.0 x 2
More Information
| SKU | FZ-VEBN111A3 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | Y |
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Basic device type | Tablet/Smartphone |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Compatibility | TOUGHBOOK FZ-N1 |
| Product colour | Black |
| Network | |
| Bluetooth | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Audio output | No |
| HDMI | No |
| DC-in jack | Yes |
| Bluetooth | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Power | |
|---|---|
| Power source type | DC |
| Weight & dimensions | |
| Width | 143 mm |
| Depth | 194 mm |
| Height | 99 mm |
| Weight | 520 g |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Microsoft Surface Dock 2 mobile device dock statio...
Shop NowMicrosoft Surface Dock 2 mobile device dock statio...
Shop NowMicrosoft Surface Dock 2 mobile device dock statio...
Shop NowMicrosoft Surface Dock 2 mobile device dock statio...
Shop NowDatalogic 94A150133 mobile device dock station Mob...
Shop NowGamber-Johnson 7160-1885-00 mobile device dock sta...
Shop NowHoneywell CK65-CB-UVN-0 mobile device dock station...
Shop NowDatalogic Three Slot Wireless Charging Dock mobile...
Shop NowHoneywell CT40-CB-UVN-3 mobile device dock station...
Shop NowDatalogic 94A150114 mobile device dock station Mob...
Shop NowDatalogic 94A150123 mobile device dock station Mob...
Shop NowDatalogic 94A150100 mobile device dock station PDA...
Shop NowDatalogic 94A150102 mobile device dock station PDA...
Shop NowGamber-Johnson 7160-1418-00 mobile device dock sta...
Shop NowHoneywell eHomeBase (EU) mobile device dock statio...
Shop NowZebra 300140 mobile device dock station Tablet Bla...
Shop NowZebra CRD-MPM-5SCHGUK1-01 mobile device dock stati...
Shop NowHoneywell RT10-CD mobile device dock station Table...
Shop NowHoneywell EDA61K-CB-2 mobile device dock station M...
Shop NowDatalogic 94A150131 mobile device dock station Mob...
Shop NowZebra CRD-MC33-5SCHG-01 mobile device dock station...
Shop NowHoneywell CT40-HB-UVN-2 mobile device dock station...
Shop NowMicrosoft Surface Dock 2 COMM SC XZ/NL/FR/DE EMEA ...
Shop NowZebra CRD-NGTC7-2SC1B mobile device dock station M...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Panasonic FZ-VEBN111A3 mobile device d...
£276.41
£230.34
|
Hot Product
Zebra CRD-MPM-5SCHGUK1-01 mobile devic...
£376.10
£313.42
|
Bestseller
Zebra CRD-MC33-5SCHG-01 mobile device...
£371.72
£309.77
|
Popular
Zebra 300140 mobile device dock statio...
£251.44
£209.53
|
Recommended
Honeywell eHomeBase (EU) mobile device...
£363.05
£302.54
|
New
Gamber-Johnson 7160-1418-00 mobile dev...
£285.43
£237.86
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
FZ-VEBN111A3
|
CRD-MPM-5SCHGUK1-01
|
CRD-MC33-5SCHG-01
|
300140
|
CT50-EB-2-R
|
7160-1418-00
|
| Manufacturer |
Panasonic
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Honeywell
|
Gamber-Johnson
|
| Basic device type |
Tablet/Smartphone
|
N/A
|
PDA
|
Tablet computer
|
Mobile computer
|
Tablet/Smartphone
|
| Brand compatibility |
Panasonic
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Honeywell
|
Samsung
|