Vivolink PROTIE cable organizer Black 25 pc(s)
£30.76
£25.63
Velcro tie in 25 pcs. pack. Lenght 20cm width 2,5cm
- Re-usable
- Nice installation
- Avoid cable mess
More Information
| Type | Cable tie mount |
|---|---|
| SKU | PROTIE |
| EAN | 5704174046981 |
| Manufacturer | VivoLink |
| Availability | Y |
Description
Easy way to make to organize cables from your working desk, or any other location.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Length | 200 mm |
| Weight | 90 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 198 mm |
| Package weight | 100 g |
| Package height | 72 mm |
| Package depth | 104 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 25 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 25 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
LogiLink KAB0077 cable organizer Universal Cable b...
Shop NowLogiLink KAB0078 cable organizer Universal Cable b...
Shop NowNeomounts ADS06-130WH Cable spine - screw-mounted ...
Shop NowNeomounts ADS06-133BL Cable spine - screw-mounted ...
Shop NowNeomounts ADS06-132WH Cable spine - magnetic fixtu...
Shop NowFellowes 100136872 cable organizer Desk Cable slee...
Shop NowNeomounts ADS07-121WH Cable tray - clamp-on design...
Shop NowDigitus Flexible Cable Routing with Adjustable Len...
Shop NowNeomounts ADS07-122WH Cable tray - screw-mounted -...
Shop NowLogiLink KAB0065 cable organizer Desk Cable tray S...
Shop NowDigitus Cable Management Rings for 483 mm (19") Ca...
Shop NowStarTech.com Under Desk Cable Management Tray, Len...
Shop NowFellowes 100136871 cable organizer Desk Cable slee...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Bestseller
Vivolink PROTIE cable organizer Black...
£30.76
£25.63
|
Digitus Cable Management Rings for 483...
£26.68
£22.23
|
Popular
Digitus Cable Management Rings for 483...
£31.24
£26.03
|
LogiLink KAB0065 cable organizer Desk...
£28.46
£23.72
|
Recommended
Digitus Flexible Cable Routing with Ad...
£31.13
£25.94
|
LogiLink KAB0077 cable organizer Unive...
£31.16
£25.97
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PROTIE
|
DN-19 ORG-2-SW
|
DN-19 ORG-3-1
|
KAB0065
|
DA-90505
|
KAB0077
|
| Manufacturer |
VivoLink
|
Digitus
|
Digitus
|
LogiLink
|
Digitus
|
LogiLink
|
| Type |
N/A
|
Cable holder
|
Cable markers
|
Cable tray
|
Cable Eater
|
Cable box
|