| SKU | K63207EU |
| EAN | 5028252090407 |
| Manufacturer | Kensington |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
|---|---|
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Package width | 330 mm |
| Package height | 130 mm |
| Package depth | 490 mm |
| Package weight | 736 g |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Case type | Backpack |
| Compatibility | Laptops |
| Design | |
| Case type | Backpack |
| Compatibility | Laptops |
| Technical details | |
|---|---|
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 107.4 cm |
| Pallet net weight | 65.4 kg |
| Products per pallet (EU) | 40 pc(s) |
| Other features | |
| Master (outer) case net weight | 4.23 kg |
| Pallet gross weight | 65.4 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 330 mm |
| Package height | 130 mm |
| Package depth | 490 mm |
| Package weight | 736 g |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 365 mm |
| Master (outer) case length | 525 mm |
| Master (outer) case height | 320 mm |