Digitus RS 232 adapter
£2.16
£1.80
Adaptor, DB9, RJ45, Modular DB9 F, RJ45 F
- DSUB9, jack <=> RJ45, jack
- DSUB, 9-pin, with hex-screws
- PVC housing, color beige
More Information
| SKU | AK-610516-000-I |
|---|---|
| EAN | 5706998310781 |
| Manufacturer | Digitus |
| Availability | Y |
Description
For selfassembling
RS 232 to RJ45 adapter for self assembling
RS 232 to RJ45 adapter for self assembling
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | D-Sub |
| Connector 1 | D-Sub |
| Performance | |
| Product colour | Grey |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Package width | 95 mm |
| Package depth | 25 mm |
| Package weight | 20.52 g |
| Package volume | 95 cm³ |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Country of origin | China |
| Design | |
| Product colour | Grey |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Package volume | 95 cm³ |
| UK Trade Tariff code | 85366990 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
LogiLink AH0008 cable gender changer HDMI Black
Shop NowCables Direct CDL-DV005 cable gender changer DVI-D...
Shop NowHama 00205164 cable gender changer HDMI Type A (St...
Shop NowManhattan USB-C to USB-A Adapter, Female to Male, ...
Shop NowLindy HDMI 90 Degree Right Angled Adapter, Black
Shop NowLogiLink CA1017 cable gender changer Toslink Black
Shop NowLogiLink AH0009 cable gender changer HDMI C HDMI A...
Shop NowLogiLink HDMI to DVI Adapter HDMI 19-pin female DV...
Shop NowManhattan USB-C to USB-A Adapter, Female to Male, ...
Shop NowHama USB Adapter, USB-A Plug - USB-C Socket, USB 3...
Shop NowLogiLink AU0055 cable gender changer Black
Shop NowIntegral USB3.0 TYPE-C TO TYPE-A CONVERTER ADAPTER...
Shop NowStarTech.com Low Profile 16in Parallel Port Header...
Shop NowDigitus HDMI adapter, 90° angled
Shop NowDigitus RS 232 adapter
Shop NowManhattan USB-C to USB-A Adapter, Female to Male, ...
Shop NowStarTech.com DB9 to RJ45 Modular Adapter - M/F
Shop Nowconnektgear USB 3 Adapter A Male to Type C Female ...
Shop NowDigitus Mini gender changer / 9-pin
Shop NowDigitus HDMI Adapter
Shop NowLogiLink NP0054 cable gender changer RJ45 Grey
Shop NowDigitus CAT 6A Class EA Modular Coupler, shielded
Shop NowStarTech.com Cisco Console Rollover Adapter for RJ...
Shop NowStarTech.com DB9 to RJ45 Modular Adapter - F/F
Shop NowDigitus Mini gender changer / 9-pin
Shop NowV7 USB-C to USB-A 3.0 Adapter
Shop NowLindy High Speed HDMI Female To Female Coupler, Bl...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Bestseller
Digitus RS 232 adapter
£2.16
£1.80
|
Recommended
StarTech.com DB9 to RJ45 Modular Adapt...
£2.03
£1.69
|
Popular
StarTech.com Slimline DB9 Serial Gende...
£2.14
£1.78
|
StarTech.com DB9 to RJ45 Modular Adapt...
£1.93
£1.61
|
StarTech.com Low Profile 16in Parallel...
£2.81
£2.34
|
Hot Product
StarTech.com Cisco Console Rollover Ad...
£3.12
£2.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AK-610516-000-I
|
GC98FF
|
GC9SF
|
GC98MF
|
PLATE25F16LP
|
ROLLOVER
|
| Manufacturer |
Digitus
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|