Epson C13T03M140/111 Ink bottle black high-capacity, 6K pages 120ml for Epson ET-M 1100
£11.47
£9.56
111 EcoTank Pigment black ink bottle
More Information
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Capacity | 6000.00 |
| Colour | black |
| Content (ml) | 120.00 |
| SKU | C13T03M140 |
| EAN | 8715946662206 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Y |
Description
Compatible Printers: Epson EcoTank ET-M 1140, Epson EcoTank ET-M 1120, Epson WorkForce ST-M 1000, Epson EcoTank ET-M 2100 Series, Epson EcoTank ET-M 1100 Series, Epson EcoTank ET-M 1170, Epson EcoTank ET-M 3180, Epson EcoTank ET-M 3180 B, Epson EcoTank ET-M 2170, Epson EcoTank ET-M 1180, Epson EcoTank ET-M 3140 wLAN, Epson EcoTank ET-M 2120, Epson EcoTank ET-M 3140, Epson EcoTank ET-M 3100 Series, Epson EcoTank ET-M 3170, Epson WorkForce ST-M 3000, Epson EcoTank ET-M 2140, Epson EcoTank ET-M 1100
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | EcoTank ET-M3180, ET-M3170, ET-M3140, ET-M2140, ET-M1180, ET-M1140, ET-M1120, ET-M1100 |
| Country of origin | Philippines |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package width | 59 mm |
| Package depth | 155 mm |
| Package height | 59 mm |
| Package weight | 200 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Master (outer) case width | 305 mm |
| Master (outer) case gross weight | 7.1 g |
| Master (outer) case length | 478 mm |
| Master (outer) case height | 141 mm |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 305 mm |
| Master (outer) case gross weight | 7.1 g |
| Master (outer) case length | 478 mm |
| Master (outer) case height | 141 mm |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Canon 4698C001/GI-43BK Ink bottle black 3800 Photo...
Shop NowInkLab E502XLMULTI printer ink refill Compatible
Shop NowCanon 4708C001/GI-53GY Ink bottle gray, 3K pages 6...
Shop NowCanon 4690C001/GI-53Y Ink bottle yellow, 3K pages ...
Shop NowCanon 4717C001/GI-53R Ink bottle red, 3K pages 60m...
Shop NowCanon 4689C001/GI-43Y Ink bottle yellow 3800 Photo...
Shop NowCanon 4707C001/GI-43GY Ink bottle gray 3800 Photos...
Shop NowCanon 4716C001/GI-43R Ink bottle red 60ml for Cano...
Shop NowCanon 4672C001/GI-43C Ink bottle cyan 3800 Photos ...
Shop NowCanon 1603C001/GI-590BK Ink bottle black, 6K pages...
Shop NowCanon 4680C001/GI-43M Ink bottle magenta 3800 Phot...
Shop NowInkLab Bottle-Magenta Compatible
Shop NowInkLab 503XL Epson Compatible Magenta Replacement ...
Shop NowInkLab 503XL Epson Compatible Yellow Replacement I...
Shop NowInkLab E1811-1814 printer ink refill Compatible
Shop NowInkLab Bottle-LightMagenta Compatible
Shop NowInkLab Bottle-LightCyan Compatible
Shop NowInkLab E603XLY printer ink refill Compatible
Shop NowInkLab E603XLC printer ink refill Compatible
Shop NowInkLab E603XLM printer ink refill Compatible
Shop NowInkLab E502XL printer ink refill Compatible
Shop NowEpson C13T00R340/106 Ink bottle magenta, 5K pages ...
Shop NowInkLab E2991XL printer ink refill Compatible
Shop NowCanon 4699C001/GI-53BK Ink bottle black, 3.7K page...
Shop NowEpson C13T00R440/106 Ink bottle yellow, 5K pages 3...
Shop NowEpson C13T07B540/114 Ink bottle gray, 6.7K pages 2...
Shop NowEpson C13T07A140/114 Ink bottle black pigmented, 6...
Shop NowEpson C13T07B340/114 Ink bottle magenta, 6.7K page...
Shop NowEpson C13T07B140/114 Ink bottle foto black, 6.7K p...
Shop NowEpson C13T07B240/114 Ink bottle cyan, 6.7K pages 2...
Shop NowCanon 4412C001/GI-56BK Ink bottle black, 6K pages ...
Shop NowCanon 4529C001/GI-51PGBK Ink bottle foto black, 6K...
Shop NowEpson C13T06B440/113 Ink bottle yellow, 6K pages 7...
Shop NowHP 1VU26AE/31 Ink cartridge cyan, 8K pages 70ml fo...
Shop NowEpson C13T06B340/113 Ink bottle magenta, 6K pages ...
Shop NowEpson C13T06B240/113 Ink bottle cyan, 6K pages 70m...
Shop NowHP 1VU28AE/31 Ink cartridge yellow, 8K pages 70ml ...
Shop NowEpson C13T06B140/113 Ink bottle black, 7.5K pages ...
Shop NowEpson C13T03R140/102 Ink bottle black, 7.5K pages ...
Shop NowHP 1VU27AE/31 Ink cartridge magenta, 8K pages 70ml...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Recommended
Epson C13T03M140/111 Ink bottle black...
£11.47
£9.56
|
Popular
Epson C13T774140/T7741 Ink bottle blac...
£12.12
£10.10
|
Canon 1603C001/GI-590BK Ink bottle bla...
£10.19
£8.49
|
Bestseller
HP 1VU26AE/31 Ink cartridge cyan, 8K p...
£10.02
£8.35
|
Hot Product
HP 1VU27AE/31 Ink cartridge magenta, 8...
£10.02
£8.35
|
New
HP 1VU28AE/31 Ink cartridge yellow, 8K...
£10.02
£8.35
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T03M140
|
C13T774140
|
1603C001
|
1VU26AE
|
1VU27AE
|
1VU28AE
|
| Manufacturer |
Epson
|
Epson
|
Canon
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Type |
Original
|
N/A
|
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|