Epson C13T67344A/T6734 Ink bottle yellow, 1.8K pages 70ml for Epson L 800
£15.25
£12.71
T6734
More Information
| Printing colours | Yellow |
|---|---|
| Capacity | 1800.00 |
| Colour | yellow |
| Content (ml) | 70.00 |
| SKU | C13T67344A |
| EAN | 8715946495729 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Y |
Description
T6734 Yellow ink bottle 70ml compatible with:
- Epson L800.
- Epson L800.
Compatible Printers: Epson EcoTank L 850, Epson EcoTank L 810, Epson EcoTank L 805, Epson EcoTank L 800, Epson EcoTank L 1800 ITS
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | Epson L800 |
| Country of origin | Indonesia |
| Printing colours | Yellow |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Packaging data | |
| Package width | 62 mm |
| Package depth | 145 mm |
| Package height | 80 mm |
| Package weight | 140 g |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Products per pallet | 1260 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 55 cm |
| Master (outer) case width | 450 mm |
| Master (outer) case gross weight | 6.852 g |
| Master (outer) case length | 280 mm |
| Master (outer) case height | 205 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 750 pc(s) |
| Products per pallet layer | 600 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1680 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 55 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 1260 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 55 cm |
| Master (outer) case width | 450 mm |
| Master (outer) case gross weight | 6.852 g |
| Master (outer) case length | 280 mm |
| Master (outer) case height | 205 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 750 pc(s) |
| Products per pallet layer | 600 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1680 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 55 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
InkLab Bottle-LightCyan Compatible
Shop NowCanon 4690C001/GI-53Y Ink bottle yellow, 3K pages ...
Shop NowCanon 4681C001/GI-53M Ink bottle magenta, 3K pages...
Shop NowCanon 4717C001/GI-53R Ink bottle red, 3K pages 60m...
Shop NowCanon 4699C001/GI-53BK Ink bottle black, 3.7K page...
Shop NowInkLab Bottle-Magenta Compatible
Shop NowEpson C13T09B440/107 Ink cartridge yellow, 7.2K pa...
Shop NowInkLab 604 Epson Compatible Black Replacement Ink
Shop NowInkLab 503XL Epson Compatible Magenta Replacement ...
Shop NowInkLab 503XL Epson Compatible Yellow Replacement I...
Shop NowInkLab E502XLMULTI printer ink refill Compatible
Shop NowInkLab E603XLY printer ink refill Compatible
Shop NowInkLab E603XLC printer ink refill Compatible
Shop NowInkLab E603XLM printer ink refill Compatible
Shop NowInkLab E502XL printer ink refill Compatible
Shop NowInkLab E202XL-MULT printer ink refill Compatible
Shop NowInkLab Bottle-LightMagenta Compatible
Shop NowInkLab E2991XL printer ink refill Compatible
Shop NowInkLab E29XL-MULT printer ink refill Compatible
Shop NowEpson C13T00S44A/103 Ink bottle yellow, 4.5K pages...
Shop NowEpson C13T07A140/114 Ink bottle black pigmented, 6...
Shop NowEpson C13T67324A/T6732 Ink bottle cyan, 1.8K pages...
Shop NowEpson C13T07B440/114 Ink bottle yellow, 6.7K pages...
Shop NowCanon 4412C001/GI-56BK Ink bottle black, 6K pages ...
Shop NowEpson C13T00Q140/105 Ink bottle black, 8K pages IS...
Shop NowEpson C13T07B340/114 Ink bottle magenta, 6.7K page...
Shop NowEpson C13T07B240/114 Ink bottle cyan, 6.7K pages 2...
Shop NowEpson C13T07B140/114 Ink bottle foto black, 6.7K p...
Shop NowCanon 4432C001/GI-56Y Ink bottle yellow, 14K pages...
Shop NowCanon 4431C001/GI-56M Ink bottle magenta, 14K page...
Shop NowEpson C13T06B140/113 Ink bottle black, 7.5K pages ...
Shop NowHP 1VV24AE/32XL Ink cartridge black, 6K pages 135m...
Shop NowEpson C13T03R140/102 Ink bottle black, 7.5K pages ...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Popular
Epson C13T67344A/T6734 Ink bottle yell...
£15.25
£12.71
|
Hot Product
Epson C13T664340/664 Ink bottle magent...
£15.96
£13.30
|
New
Epson C13T00Q140/105 Ink bottle black,...
£14.20
£11.83
|
Bestseller
Epson C13T03R140/102 Ink bottle black,...
£13.25
£11.04
|
Recommended
InkLab E29XL-MULT printer ink refill C...
£18.43
£15.36
|
InkLab E2991XL printer ink refill Comp...
£14.46
£12.05
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T67344A
|
C13T664340
|
C13T00Q140
|
C13T03R140
|
E29XL-MULT
|
E2991XL
|
| Manufacturer |
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
INKLAB
|
INKLAB
|
| Type |
Original
|
N/A
|
Original
|
Original
|
Compatible
|
Compatible
|