Fellowes 9178401 wrist rest Gel, Polyurethane Blue
£16.58
£13.82
2.38 x 49.05 x 5.87, 170 g
- Soft foam pillow conforms to your wrist for exceptional comfort, yet never loses its shape
- Redistributes pressure points for soothing support
- Sapphire
More Information
| SKU | 9178401 |
|---|---|
| EAN | 0043859503391 |
| Manufacturer | Fellowes |
| Availability | Y |
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Material | Gel, Polyurethane |
| Product colour | Blue |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 230 g |
| Dimensions (WxDxH) | 490 x 58.7 x 23.8 mm |
| Width | 490 mm |
| Depth | 58.7 mm |
| Height | 23.8 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Gel, Polyurethane |
| Product colour | Blue |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
StarTech.com Foam Keyboard Wrist Rest for Ergonomi...
Shop NowHyperX Wrist Rest - Keyboard - Full Size
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Keyboard Wrist...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Compact Keyboa...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Keyboard Wrist...
Shop NowFellowes Wrist Rest Breyta Palm Rest with Antibact...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Compact Keyboa...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Keyboard Wrist...
Shop NowFellowes Wrist Rest Breyta Palm Rest with Antibact...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Compact Keyboa...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Compact Keyboa...
Shop NowKeychron PR4 wrist rest Wood
Shop NowKeychron PR1 wrist rest Wood
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - PlushTouch Wrist Re...
Shop NowFellowes 9143703 wrist rest Purple
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Keyboard Wrist...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - Health-V Wrist Rest...
Shop NowFellowes Wrist Rest - Crystals Gel Wrist Rest with...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Compact Keyboa...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest Breyta Keyboard Wrist...
Shop NowSandberg Gel wrist rest for keyboard
Shop NowSandberg Memory Foam Wrist Rest 48cm
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - Photo Gel Wrist Res...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - Crystals Gel Wrist ...
Shop NowSandberg Wrist Rest Pro XXL
Shop NowKensington Comfort Gel Keyboard Wrist Rest — Bla...
Shop NowFellowes Wrist Rest - Crystals Gel Wrist Rest with...
Shop NowFellowes Wrist Rest - Crystals Gel Wrist Rest with...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - PlushTouch Wrist Re...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - Premium Gel Wrist R...
Shop NowFellowes Keyboard Wrist Rest - Crystals Gel Wrist ...
Shop NowKensington Height Adjustable Gel Keyboard Wrist Re...
Shop NowKensington Duo Gel Keyboard Wrist Rest — Blue
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Hot Product
Fellowes 9178401 wrist rest Gel, Polyu...
£16.58
£13.82
|
Bestseller
Kensington Height Adjustable Gel Keybo...
£23.39
£19.49
|
Popular
Kensington Duo Gel Keyboard Wrist Rest...
£19.04
£15.87
|
New
Fellowes Wrist Rest - Crystals Gel Wri...
£14.80
£12.33
|
Recommended
Kensington Duo Gel Keyboard Wrist Rest...
£18.05
£15.04
|
Kensington Comfort Gel Keyboard Wrist...
£16.61
£13.84
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
9178401
|
22701
|
62398
|
91177-72
|
62397
|
62385
|
| Manufacturer |
Fellowes
|
Kensington
|
Kensington
|
Fellowes
|
Kensington
|
Kensington
|
| Product colour |
Blue
|
Black
|
Red
|
Blue
|
N/A
|
Black
|