Panasonic FZ-VNP026U stylus pen 11.3 g Black
£54.00
£45.00
IP55, Black
More Information
| SKU | FZ-VNP026U |
|---|---|
| EAN | 4549980511602 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | Y |
Description
KEY FEATURES - Ergonomic digitizer stylus pen - Waterproof meets IP55 - Features 2 buttons (right-click & erase) - Includes hole for optional tether
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Certification | IP55 |
| Width | 7.6 mm |
| Height | 116.8 mm |
| Depth | 5 mm |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Product colour | Black |
| Compatibility | TOUGHBOOK G2 |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Features | |
|---|---|
| Certification | IP55 |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Product colour | Black |
| Compatibility | TOUGHBOOK G2 |
| Device compatibility | Tablet |
| Weight & dimensions | |
| Width | 7.6 mm |
| Height | 116.8 mm |
| Depth | 5 mm |
| Weight | 11.3 g |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Microsoft Surface Slim Pen 2 stylus pen 13 g Black
Shop NowMicrosoft Surface Pen stylus pen 20 g Charcoal
Shop NowMobilis 001030 stylus pen 5 g Black
Shop NowLogitech Crayon
Shop NowHoneywell CN80-STY-5SH stylus pen Black
Shop NowGetac GMPDX6 stylus pen Black
Shop NowLogitech Pen USI Stylus for Chromebook
Shop NowNeoLAB Dimo stylus pen Black
Shop NowHP Slim Rechargeable Pen
Shop NowZAGG Pro Stylus 2 stylus pen Grey
Shop NowLenovo Tab Pen Plus stylus pen 14 g Metallic
Shop NowDELL Pro Premium Active Pen - PN7522W
Shop NowApple Pencil 3 (USB-C)
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
New
Panasonic FZ-VNP026U stylus pen 11.3 g...
£54.00
£45.00
|
Bestseller
Microsoft Surface Pen stylus pen 20 g...
£77.77
£64.81
|
Popular
Mobilis 001030 stylus pen 5 g Black
£56.38
£46.98
|
Recommended
Logitech Crayon
£60.56
£50.47
|
Honeywell CN80-STY-5SH stylus pen Black
£45.40
£37.83
|
Hot Product
DELL Premium Active Pen (PN579X)
£59.87
£49.89
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
FZ-VNP026U
|
EYV-00002
|
001030
|
914-000034
|
CN80-STY-5SH
|
DELL-PN579X
|
| Manufacturer |
Panasonic
|
Microsoft
|
Mobilis
|
Logitech
|
Honeywell
|
DELL
|
| Brand compatibility |
Panasonic
|
Microsoft
|
Any brand
|
Apple (brand)
|
Honeywell
|
Dell
|
| Device compatibility |
Tablet computer
|
N/A
|
N/A
|
Tablet computer
|
N/A
|
N/A
|