Urban Factory EXTEE USB-C to Display Port ADAPTER
£14.96
£12.47
EXTEE USB-C to Display Port ADAPTER
- TYPE-C USB to Display Port adapter
- 1X USB-C port to connect your notebook
- 1X Display Port port to connect your screen
- �Sideral Grey Aluminum Connector
- Cable length: 105mm
More Information
| SKU | AUD01UF |
|---|---|
| EAN | 3760170862071 |
| Manufacturer | Urban Factory |
| Availability | Y |
Description
TYPE-C USB to Display Port adapter.
�1X USB-C port to connect your notebook.
�1X Display Port port to connect your screen
�Sideral Grey Aluminum Connector
�Cable length: 105mm
�1X USB-C port to connect your notebook.
�1X Display Port port to connect your screen
�Sideral Grey Aluminum Connector
�Cable length: 105mm
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Grey, White |
| Compatibility | USB-C & Thunderbolt 3 Notebooks |
| Certification | CE |
| Technical details | |
| Product colour | Grey, White |
| Compatibility | USB-C & Thunderbolt 3 Notebooks |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 20 g |
| Width | 160 mm |
| Depth | 11 mm |
| Height | 23 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 82 mm |
| Package depth | 145 mm |
| Package height | 26 mm |
| Design | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Grey, White |
| Certification | CE |
| Packaging data | |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 82 mm |
| Package depth | 145 mm |
| Package height | 26 mm |
| Certificates | |
| Certification | CE |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Manhattan USB-C Travel Dock/Hub, Ports (x4): HDMI,...
Shop NowManhattan USB-C Dock/Hub, Ports (x3): HDMI, USB-A ...
Shop NowDigitus USB-C adapter / converter, USB-C to USB-C ...
Shop NowCablenet 40-4108 laptop dock/port replicator Wired...
Shop NowV7 DOCKUCPT01 laptop dock/port replicator Docking ...
Shop Nowj5create JCE133G USB-C™ to Gigabit Ethernet Adap...
Shop NowCablenet 20cm USB 3.0 Type A Male - Gigabit Ethern...
Shop NowStarTech.com USB C Multiport Adapter for MacBook P...
Shop NowHama 00200140 laptop dock/port replicator USB 3.2 ...
Shop NowOrigin Storage Docking Station - 2x USB 3.2 Ports ...
Shop NowManhattan USB-C Dock/Hub, Ports (x3): HDMI, USB-A ...
Shop NowLindy DST-Micro 140, USB-C Laptop Micro Docking St...
Shop NowStarTech.com USB C Audio & Charge Adapter - USB-C ...
Shop NowManhattan USB-C Dock/Hub with Card Reader, Ports (...
Shop NowManhattan USB-C Dock/Hub, Ports (x4): DisplayPort,...
Shop NowStarTech.com USB-C VGA Multiport Adapter - USB 3.0...
Shop NowOrigin Storage Docking Station USB 3.2 with Dual C...
Shop NowOrigin Storage Docking Station USB 3.2 with Dual C...
Shop NowStarTech.com USB 3.1 (10Gbps) Adapter Cable for 2....
Shop NowStarTech.com USB-C Dual Monitor Multiport Adapter ...
Shop NowVerbatim 49140 laptop dock/port replicator USB 3.2...
Shop NowSandberg USB 3.0 to SATA Link
Shop NowSandberg USB3.0 Gigabit Network Adapter
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Urban Factory EXTEE USB-C to Display P...
£14.96
£12.47
|
Hot Product
StarTech.com USB 3.1 (10Gbps) Adapter...
£18.68
£15.57
|
Bestseller
Sandberg USB 3.0 to SATA Link
£18.48
£15.40
|
Popular
StarTech.com USB-C VGA Multiport Adapt...
£13.24
£11.03
|
Recommended
Manhattan USB-C Dock/Hub, Ports (x4):...
£15.53
£12.94
|
New
HP UltraSlim Docking Station
£15.84
£13.20
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AUD01UF
|
USB31CSAT3CB
|
133-87
|
CDP2VGAUACP
|
152600
|
D9Y32AA
|
| Manufacturer |
Urban Factory
|
StarTech.com
|
Sandberg
|
StarTech.com
|
Manhattan
|
HP
|
| Product colour |
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|