Sandberg Speak’n Go In-Earset Black
£15.84
£13.20
Sandberg Speak’n Go In-Earset Black
- Handsfree conversation
- Changeable earcaps
More Information
| Connection | Wired |
|---|---|
| Style | In-ear |
| Ideal use | Calls/Music |
| Microphone type | In-line microphone |
| SKU | 125-62 |
| EAN | 5705730125621 |
| Manufacturer | Sandberg |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Description
With Sandberg Speak’n Go In-Earset you get great sound in a stylish earset. The cable features a microphone and answer button for incoming calls, so you don't have to take the phone out of your pocket.
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headset |
| Microphone type | In-line |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Plug and Play | Yes |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.2 m |
| Technical details | |
| Plug and Play | Yes |
| Buttons quantity | 1 |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | Black |
| Compliance certificates | RoHS |
| Design | |
| Product type | Headset |
| Microphone type | In-line |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| Connector contacts plating | Gold |
| Cable length | 1.2 m |
| Headphones | |
| Ear coupling | Intraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 23 Ω |
| Driver unit | 1 cm |
| Microphone | |
| Microphone type | In-line |
| Microphone direction type | Omnidirectional |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 25 g |
| Width | 10 mm |
| Height | 25 mm |
| Depth | 10 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 80 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 175 mm |
| Package depth | 23 mm |
| Package weight | 49 g |
| Packaging content | |
| Ear pads | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Supplier features | |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| Other features | |
| Buttons quantity | 1 |
| Package type | Blister |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Avid AE-75 Headset Wired Head-band Calls/Music/Spo...
Shop NowHama Freedom Buddy Headset True Wireless Stereo (T...
Shop NowHama Spirit Calypso II Headset Wireless Head-band ...
Shop NowApple EarPods (3.5mm Headphone Plug)
Shop NowHama Freedom Buddy Headset True Wireless Stereo (T...
Shop NowSandberg Saver MiniJack Headphone Large
Shop NowSandberg Saver MiniJack Headset Large
Shop NowHama Freedom Light Headset Wireless In-ear Calls/M...
Shop NowTrust HS-150 Headset Wired Head-band Office/Call c...
Shop NowYealink YHS34 Headset Wired Head-band Office/Call ...
Shop NowuRage SoundZ 200 V2 Headset Wired Head-band Gaming...
Shop NowHP Poly Blackwire 3210 Monaural USB-C Headset +USB...
Shop NowHP Poly Blackwire C3225 Top
Shop NowCanyon CNS-CHSU1B headphones/headset Wired Head-ba...
Shop NowHama Freedom Buddy Headset True Wireless Stereo (T...
Shop NowHP Poly Blackwire 3310 Monaural USB-C Headset +USB...
Shop NowUrban Factory MOVEE: OVER-THE-EAR BLUETOOTH 5.1 RE...
Shop NowAndrea Communications EDU-455 Headset Wired Head-b...
Shop NowSennheiser PC 8 USB
Shop NowLindy 3.5mm and USB Type C Monaural Headset with I...
Shop NowLogiLink HS0053 headphones/headset Wired Head-band...
Shop NowAvid AE-39 Headset Head-band USB Type-A Black, Gre...
Shop NowAvid AE-55 Headset Wired Head-band Education USB T...
Shop NowHama HS-USB250 V2 Headset Wired Head-band Office/C...
Shop NowHama Freedom Light Headset Wireless In-ear Calls/M...
Shop NowBelkin SoundForm Mini Headset Wired Head-band Call...
Shop NowBelkin SoundForm Mini Headset Wired Head-band Call...
Shop NowYealink UH34 Mono Teams Headset
Shop NowAdesso Xtream P7 Headset Wired Head-band Calls/Mus...
Shop NowYealink YHS34 Lite Dual Headset Wired Head-band Of...
Shop NowBelkin SoundForm Mini Headset Wired Head-band Call...
Shop NowCreative Labs HS-230 Headset Wired Head-band Calls...
Shop NowGumdrop Cases DropTech Headset Wired Head-band Edu...
Shop NowYealink YHS36 Headset Wired Head-band Office/Call ...
Shop NowSandberg USB-C/A In-Earset with Line-Mic
Shop NowSandberg Play'n Go Wireless Earbuds
Shop NowAvid AE-79 Headset Wired Head-band Calls/Music/Spo...
Shop NowAdesso Xtream P1 Headset Wired Head-band Office/Ca...
Shop NowSandberg Saver MiniJack HeadPhoneTravel
Shop NowSandberg Saver USB Headset Large
Shop NowLogitech 981-000612 headphones/headset Wired Head-...
Shop NowSandberg MiniJack Headset Bulk
Shop NowEDIS EC146 headphones/headset Wired Head-band Offi...
Shop NowEDIS EC147 headphones/headset Wired Head-band Offi...
Shop NowSandberg MiniJack Office Headset Saver
Shop NowSandberg USB Office Headset
Shop NowConceptronic POLONA USB Headset
Shop NowSandberg Saver USB headset
Shop NowSandberg USB Headset Bulk
Shop NowGumdrop Cases DropTech B1 Headphones Wired Head-ba...
Shop NowCanyon CNS-CEP3DG Headset Wired In-ear Calls/Music...
Shop NowCanyon CNS-SBTHS1B headphones/headset Wireless In-...
Shop NowBelkin ROCKSTAR Headphones Wired In-ear Calls/Musi...
Shop NowLindy USB Type A Wired Headset with In-Line Contro...
Shop NowTrust 21661 headphones/headset Wired Head-band Cal...
Shop NowTurtle Beach Recon 50 Headset Wired Gaming Headset...
Shop NowLogiLink HS0033 headphones/headset Wired Head-band...
Shop NowSandberg Speak’n Go Earset Black
Shop NowYealink UH34 Lite Headset Wired Head-band Office/C...
Shop NowSennheiser PC 7 USB
Shop NowYealink UH34 Mono UC Headset
Shop NowYealink UH34 Lite Dual UC Headset
Shop NoweSTUFF In-ear Headphone for USB-C Devices
Shop NowSandberg MiniJack Headset with Line-Mic
Shop NowAndrea Communications EDU-255M Headset Wired Head-...
Shop NowAndrea Communications NC-181 Headset Wired Head-ba...
Shop NowAndrea Communications BT-875 Headphones Head-band ...
Shop NowAndrea Communications EDU-375 Headphones Head-band...
Shop NoweSTUFF ES652200-BULK headphones/headset Wired In-e...
Shop NowYealink UH34 Lite Dual Teams Headset
Shop NowTrust 21665 headphones/headset Wired In-ear Calls/...
Shop NowUrban Factory MOVEE OVER-THE-EAR WIRED HEADPHONE w...
Shop NowHP Poly Blackwire 3210 Monaural USB-C Headset +USB...
Shop NowHP Poly Blackwire 3220 Stereo USB-C Headset +USB-C...
Shop NowHP Stereo USB Headset G2
Shop NowApple EarPods Headset Wired In-ear Calls/Music Whi...
Shop NowLogitech 960 USB Computer Headset
Shop NowLenovo 4XD1J77351 headphones/headset Wired In-ear ...
Shop NowLogitech H150 Stereo Headset
Shop NowLogitech H150 Stereo Headset
Shop NowLogitech H340 USB Computer Headset
Shop NowHP Poly Blackwire 3220 Stereo USB-C Headset +USB-C...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Sandberg Speak’n Go In-Earset Black
£15.84
£13.20
|
Hot Product
Logitech 960 USB Computer Headset
£19.27
£16.06
|
Popular
Logitech H340 USB Computer Headset
£22.44
£18.70
|
Bestseller
Logitech H390 USB Computer Headset
£20.20
£16.83
|
Recommended
Logitech H150 Stereo Headset
£20.00
£16.67
|
Sandberg Speak’n Go Earset Black
£16.50
£13.75
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
125-62
|
981-000100
|
981-000475
|
981-000406
|
981-000350
|
125-66
|
| Manufacturer |
Sandberg
|
Logitech
|
Logitech
|
Logitech
|
Logitech
|
Sandberg
|
| Connectivity technology |
Wired
|
Wired
|
N/A
|
N/A
|
Wired
|
Wired
|
| Wearing style |
In-ear
|
Head-band
|
Head-band
|
Head-band
|
Head-band
|
In-ear
|
| Recommended usage |
Calls/Music
|
Calls/Music
|
Office/Call center
|
Office/Call center
|
Office/Call center
|
Calls/Music
|
| Product type |
Headset
|
Headset
|
Headset
|
Headset
|
Headset
|
Headset
|
| Microphone type |
In-line microphone
|
Boom microphone
|
Boom microphone
|
Boom microphone
|
Boom microphone
|
In-line microphone
|