DEQSTER 60-2000140 mobile device charger Universal White AC Fast charging Indoor
£5.63
£4.69
DEQSTER 60-2000140, Indoor, AC, White
More Information
| SKU | 60-2000140 |
|---|---|
| EAN | 4260734842116 |
| Manufacturer | DEQSTER |
| Availability | Y |
Description
DEQSTER 60-2000140. Charger type: Indoor, Power source type: AC, Charger compatibility: Universal, USB Type-C ports quantity: 1, Fast charging. Product colour: White
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Fast charging | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
| Design | |
| Product colour | White |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Power | |
| Port 1 output power | 20 W |
| Technical details | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Weight & dimensions | |
| Width | 43 mm |
| Depth | 28 mm |
| Height | 80 mm |
| Weight | 39 g |
| Colour | |
| Product colour | White |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
mophie Wall Adapter-USB-C-20W-Black--UK
Shop NowMobilis 020025 mobile device charger Universal Whi...
Shop NowLogiLink PA0355 mobile device charger Universal Wh...
Shop NowMobilis 001380 mobile device charger Universal Bla...
Shop NowLogiLink PA0178 mobile device charger Smartphone, ...
Shop NowJuice JUI-MAINS-TC-2.4A IN Smartphone, Tablet Blue...
Shop NowMobilis 001360 mobile device charger Universal Bla...
Shop NowMobilis 001361 mobile device charger Universal Bla...
Shop NowJuice JUI-MAINS-PD-PLUG-USBC-20W-ECO-WHT Universal...
Shop NowPort Designs 900069-UK mobile device charger White...
Shop NowLogiLink PA0203 mobile device charger Power bank, ...
Shop NowLogiLink USB socket adapter, 1x USB-port for Fast ...
Shop NowLogiLink PA0038 mobile device charger Netbook Blac...
Shop NowLogiLink PA0210 mobile device charger Universal Bl...
Shop NowLogiLink USB socket adapter, 2x USB-port for Fast ...
Shop NowLindy 18W USB Type A Charger
Shop NowOtterBox Standard UK Wall Charger 20W - 1X USB-C 2...
Shop NowOtterBox Standard UK Wall Charger 20W - 1X USB-C 2...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Recommended
DEQSTER 60-2000140 mobile device charg...
£5.63
£4.69
|
LogiLink PA0038 mobile device charger...
£6.34
£5.28
|
Popular
LogiLink PA0149 mobile device charger...
£8.00
£6.67
|
Hot Product
LogiLink USB socket adapter, 2x USB-po...
£6.34
£5.28
|
Bestseller
LogiLink USB socket adapter, 1x USB-po...
£5.88
£4.90
|
LogiLink PA0210 mobile device charger...
£5.52
£4.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
60-2000140
|
PA0038
|
PA0149
|
PA0218
|
PA0217
|
PA0210
|
| Manufacturer |
DEQSTER
|
LogiLink
|
LogiLink
|
LogiLink
|
LogiLink
|
LogiLink
|
| Charger type |
Indoor
|
N/A
|
Auto
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|